| SasukeCS2 a întrebat:

Care este mai buna ceara sau banda de epilat? Ambele raresc firul de par?

3 răspunsuri:
| SabinaRsT a răspuns:

Ceara calda este mai buna deoarece caldura dilata porii si firul este extras cu tot cu radacina, pe cand cceara rece rupe firul de pare de la nivelul pielii si are efectul aparatului de ras, iti recomand sa folosesti ceara calda.

| NoBodyByMe a răspuns:

Banda,incearcale pe cele de la veet si farmec fiindca au rezultate de durata

| Andreea_Andreea_1970 a răspuns:

Eu zic ca este mai buna banda de epilat.Eu folosesc asa si sunt multumita.Da, le raresc amandoua dar mai buna este banda. Funda?