| anonim_4396 a întrebat:

Care sapun pentru cosuri este mai bun? Cel cu argila sau su sulf? de cate ori trebuie sa ma spal cu el pe saptamana?

Răspuns Câştigător
| CristinaTaranu a răspuns:

Cel cu sulf pentru acneie si argila e pentru tenul gras, indeparteaza sebumul.
Cu sapunul cu sulf te speli nu excesiv, pentru ca ti-o usuci prea tare si pot aparea si iritatii.Stii si tu ca spalatul excesiv agreseaza tenul, si pielea in general.
De cateva ori pe zi (dimineata si seara) e suficient pentru a indeparta impuritatile si totusi a nu indeparta grasimea natura de pe fata, care te protejeaza, mai ales acum, iarna.

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cel cu sulf si cred ca trebuie sa te speli zilnic cu el

| madalinbb19 a răspuns:

Cu sulf, cu siguranta dispar cosurile

| LaurC a răspuns:

Aici gasesti sapunuri pentru cosuri si nu numai: http://sapun-naturalhandmade.blogspot.ro/

Cat despre intrebarea ta, intr-adevar, produsele naturale sunt cele mai bune, insa iti recomand si Dove, mai intai cu un gomaj cu malai si iaurt + spalat cu sapun+ masca de fata cu miere, lapte si amidon din porumb.

| Mandy693 a răspuns:

Sapun cu sulf te speli in fiecare dimineata

| AlinaMaricescu a răspuns:

Am folosit si eu sapun cu sulf, dar dupa un timp de utilizare nu mai are efect, asa ca nu iti recomand sa cauti asa ceva.

De foarte mult timp am gasit un sapun de care m-am indragostit.
E un sapun organic cu ulei 100% pur din arbore de ceai(Tea Tree Oil) de la Thursday Plantation.

Te pup

Uite aici am gasit un articol despre el:

http://www.faraaer.ro/......a-familia/

| Elly0504 a răspuns:

Eu cred ca cel cu argila..eu cu argila folosesc.big grin

| Evelina_Eva_1984 a răspuns:

Si eu iti recomand acest sapun organic cu ulei 100% pur din arbore de ceai de la Thursday Plantation.

| gimikagymy a răspuns:

Omule eu folosesc sapun normal si ma spal de 2 ori pe zi si mi-au trecut cosurile. bafta