| nicoleee30 a întrebat:

Vreau sa merg la solar,dar nu am mai fost in viata mea si nu am nici o idee cum ii acolo. Cate sedinte trebuie pentru a avea un bronz frumos si nigricios? Cate minute dureaza o sedinta? Inauntru se sta cu costum de baie sau goala? Va rog ajutati-ma :* Multumesc, funda :X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| papusica987 a răspuns:

Buna e nevoie de cateva sedinte pentru a prinde culoarelaughing... poti incepe cu 5 minute si pe parcurs mai multe. trebuie sa iti cumperi o crema pentru prostectie si una pentru accelerarea bronzului( a 2 numai daca vrei) oricum iti va spune fata de acolo. poti sa stai cum vrei tu si cu costum si fara:*

3 răspunsuri:
| bianka03 a răspuns:

Wai te rog eu nu te duce...vara mea a lesinat si a zis ca nu se mai duce niciodata, iar sora mea e la medicina si din cate mi-a povestit ( medical vorbit) ai sanse de cancer de piele foarte mari... faci ce vrei dar nu recomand!

| nicoleee30 explică (pentru bianka03):

Iti multumesc mult pentru sfat. Stiu ca se poate face insa eu nu vreau sa ma duc regulat.Doresc sa ma duc doar de cateva ori pana sunt mai neagra pentru ca nu vreau sa ies la plaja si sa fiu alba ca branza. Plus ca bronzu ascunde cat de cat micile imperfectiuni.Nu vreau sa fac un obicei. Doresc sa ma duc de cateva ori pana ma bronzez cum imi place si dupa gata.

| bianka03 a răspuns (pentru nicoleee30):

Inteleg, mai bine mai citeste si pe net cate cevatongue ai grija de sanatatea ta draga:* ( poate te ajuta o lotiune autobronzanta)big grin