| ٳ ٴٳ ٴ !ńα ßáäá''ђђ ٳ ٴٳ ٴ a întrebat:

Cat de eficienta este vopseaua fara amoniac daca vreau sa imi vopsesc parul blond, in negru? [nu m-am mai vopsit niciodata]
Si ce gama ar fi cea mai buna? Ce vopsea imi recomandati?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vopseaua fara amoniac sau nuantatorul tine de la 2 la 3 luni de zile. Eu am folosit L'Oreal Casting Creme Gloss, este cea mai buna. Iti ofera si o stralucire aparte parului si pare foarte natural. Daca ai parul un blond foarte deschis, nu prea are cum sa-ti iasa brunet, intrucat vopseaua fara amoniac nu iti coloreaza parul decat 2-3 trepte mai inchis. Nu este la fel de puternica ca si vopseaua permanenta.

4 răspunsuri:
| karmy a răspuns:

Vopseaua fara amoniac... contine compusi cu amoniu ( cam acelasi lucru) iti ataca parul la fel sa si cea cu amoniac si iti distruge echilibrul firului de par, nu va mai fi ca atunci cand este nevopsit. Nuanta de negru iti va prinde cel mai bine ar fi sa folosesti un saten inchis( tot negru iti va iesi), pe parul nevopsit sigur va prinde. Fiecare gama respectiv vopsea va actiona altfel la tine fata de alta persoana, asa ca ce mi se pare mie foarte bun, de calitate e posibil sa nu fie cel mai bun si pentru tine.Eu personal foloseam vopseaua de la l`oreal, insa nu m-am mai vopsit de 4 ani si ma simt bine asa.

| Sin a răspuns:

Nu iti strica parul ca nu contine amoniac. Dar tine doar 5-6 spalari, dupa care incepe sa se vada culoarea ta. Daca nu te vopsesti in fiecare luna o sa aiba un aspect aiurea.
Incearca Casting Creme Gloss de la L'Oréal Paris.

| Catalina_8352 a răspuns:

Din pacate, sau spre fericite, doar pot sa-ti spun ca nu te-asi sfatui, tenului pielii tale nu i-ar sedea culoare negru(daca aceasta e poza ta...)Pot doar sa-ti spun ca cea mai buna vopsea de par este Black, mama si sora o folosec!

| YukiEmoGirl69 a răspuns:

Iti recomand Elseve sau Garnier!