| anonim_4396 a întrebat:

Cat de igienic e sa te epilezi in zonele intime cu ceara, la salon?

6 răspunsuri:
| Ben. a răspuns:

Mai rar in ultimul timp...

| claudya a răspuns:

Pielea in zonele intime e foarte sensebila incearca mai bine cu spuma epilatoare...sau epilarea cu ipl de la Slimart

| alexam a răspuns:

Hmmm... Nu foarte, depinde foarte mult de politica salonului, dar in mod normal ar trebui sa arunce la gunoi ceara, si sa foloseasca alta la fiecare clienta cand e vorba de zonele astea...

| ioana_5498 a răspuns:

Nu prea este, acea ceara o foloseste pentru mai multe persoane, ele zic k o fierb la nu stiu cate grade dar nu sunt f sigura, mai bine te faci cu crema in zona inghinala nu e dureroasa si lasa piela f fina.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Igienic la salon este dacă se folosește ceară de unică folosință (nu se strecoară ceara și apoi o refolosește), sub bazinul tău trebuie să pună un șervet curat (la fiecare parsoană care vine la epilat așa trebuie în mod igienic să fie, dar cazurile sunt rare), folosirea șervețelelor unice ori de cîte ori este nevoie pe perioada epilatului și la final se dă cu o soluție/cremă/spray/gel antiseptic și emolient.
Sfat: își cumperi din comerț ceară de epilat și te faci acasă, în liniște și la final dai cu spirt și o cremă hidratantă (sunt și speciale după epilat tot în comerț).
Acum tu ești stăpâna și decizia îți aparține.
Pa, pa,

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pffff eu ma epilez cu bigu laughing