| ZuzikZuzix a întrebat:

Este igienic sa imparti sapunul, cu care te speli pe tot corpul, inclusiv in zonele intime, cu mai multe persoane?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Sapunul face parte din categoria obiectelor de uz personal, la fel ca si periuta de dinti sau piaptanul, asa ca e bine sa ai sapunul tau pentru dus. Exceptie de la regula face sapunul folosit doar pentru spalatul mainilor, care poate fii folosit de mai multe persoane. Mie mi se pare mult mai igienic sapunul lichid.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Nu este igenic sa imparti sapunul sau alte obicte sanitare cu alte persoane, in felul acesta ne protejam contra eventualelor boli infectioase.

| mihaibrasov a răspuns:

Pai sapunul e el insusi dezinfectant (contine niste substante). Normal ca e cam aiurea, dar n-o sa mori din asta.

| RoxAnana a răspuns:

Nu normal e sapunul tau si ataat

| DaRiUsMaN13 a răspuns:

Nu nu este