| SaveTheNature a întrebat:

Remedii naturiste pentru helicobacter pylori!?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Faci tratament cu fucus care se ia înainte de masă cu 30' + grepfuit sends (seminţe de grepfuit tablete) 2 dimineaţa şi 2 seara.Acest preparat omoară bacteria.Plantuţele le găseşti la plafar.
Te pup!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista asa ceva. Un tratament corect cu antibiotice e absolut suficient

| SaveTheNature explică (pentru Brigaela):

Eu am terminat tratamentul. Acum, ar tebui sa ma duc din nou la analize, si apoi cu analizele la doctor. Si din cate am inteles eu e posibil sa nu treaca din prima cura de antibiotice si sa mai fiu nevoit sa mai fac 1 cura sau 2.
In fine:
- in primul rand nu cred ca mai sunt pregatit, fizic, psihic, etc pentru inca o cura dinasta.
-in a 2 -lea rand, sunt consttient si de efectele secundare ale antibioticelor,
- pe urma efortul financiar, care nu trebuie neglijat.
-si daca tot exista si tratamente naturiste, care nu au atatea efecte adverse ca antibioticele, prefer ca urmatoarea cura sa fie naturista, si daca o sa mai fie nevoie sa fac o cura de antibiotice o sa o fac daca nici asta naturist nu da rezultate.

Chestii simple precum : miere de manuka (+22), brocoli, extract de mastic, argila, colostrum etc.
In fine :d eu sper sa ma fi vindecat cu antibioticile deja.

| Brigaela a răspuns (pentru SaveTheNature):

Si eu sper ca te-ai vindecat cu antibioticele, mai ales ca ai atitudinea asta negativista si esti intr-o depresie atat de severa. Cura naturista nu omoara microbi, de aceea infectiile de tot felul secerau milioane de vieti pana la inventarea antibioticelor. Ce ai insirat tu acolo pot fi adjuvante, eventual (mierea si brocoli) nu tratamentul. ma intreb ce colostru o sa bei? Unul mincinos sau unul de la o femeie necunoscuta despre care nu stii daca are, de exemplu, SIDA. Asa cum ziceam, esti pe cale sa faci o greseala mare, desi mii de ani de experienta umana iti arata ca infectiile nu se vinddeca cu miere si argila. Dar e viata si sanatatea ta, pana la urma, alegi singur ce-ti doresti in viata

| doctorandus a răspuns:

Baba si boxu'.

| pelivanvasil a răspuns:

Am avut si eu sad
1-lucruri acre
2-fara suc sau dulciuri
3-ai grija ce apa bei
4-nu baga chestii in gura ca au microbi
5-nu face prea mult sport ca se intind muschi abdominali si te doare stomacul

| AnaAna29 a răspuns:

Ceaiuri...