| desteaptafoc a întrebat:

Din ce te infectezi cu Helicobacter pylori?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din picaturi de saliva, de pe tacamuri nespalate bine, dar si din aer daca locuiesti sau lucrezi cu persoane infectate. Nu are treaba cu apa si sapunul, ca nu te speli prin stomac.
Nu lua antibiotice dupa ureche, mergi la medic. Tratamentul se face dupa o schema clara, cu doze si intervale de adminstrare bine stabilite. Altfel, iti vei agrava infectia selectand tulpini rezistente la antibiotice.

3 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

De pe tacamuri de la restaurante, cantine... Faci tratament ( care e ff dur, distruge mucoasa intestinala- parca Lekoklar+Metronidazol) si il iei din nou... Eu m-am mai intretinut dupa cu 2 sortim. de bitter s ...si propolis glicolic

| otypa a răspuns:

Daca folosesti apa si sapunul mai des nu te infectezi

| sudoru54 a răspuns:

Se poate face tratament foarte bun pentru helicobacter pylori(esofagita ulcer gastrita cancer in orice zona a tractului digestiv, multi ajung la astfel de complicatii din pacate), este naturist, fara efectele secundare ale antibioticelor, antibioticele in multe cazuri distrug flora stomacala nu doar aceasta bacterie si astfel se slabeste sistemul imunitar. Este o combinatie intre colostrum, mastic gum si broccoli sprouts-sulforaphane...tatal meu a incercat antibioticele si i-au facut mai rau decat era, de o luna ia combinatia asta si nu mai are nici o problema cu stomacul sau cu mersul la baie, nu se mai plange de arsuri pe piept de balonari. i-am luat de pe olx.ro se numeste "Tratament Natural Eficient pentru infectia Helicobacter Pylori". Multa sanatate.