| Akid a întrebat:

Cat timp tine epilatul cu ceara facuta acasa? sau epilatul cu zahar?
adica dupa cat timp iti creste parul?

6 răspunsuri:
| Maria84 a răspuns:

Parerea mea e sa fe faci cu ceara de unica, poti gasi aparate si consumabile pe:
http://magazinulmeu.blogspot.com/......00-ml.html
Cresterea parului cu ceara de unica folosinta este mai incetinita, cam dupa 3 saptamani te mai poti epila... depinde acum si de cresterea firului de par.

| Akid explică:

Bubbles crema depilatoare dureaza 2 zile.nu mai mult...si nu stau 1/2 luni neepilata.e vara.

| BubblesDoubleS a răspuns:

Nu e mai usor sa folosesti o crema epilatoare odata la 1/2 luni sau cand ai nevoie?
Pui crema stai asa 5-10 min ai dat cu lama si gata problema big grin.
Nici macar nu doare.

| borntotwerk a răspuns:

Buna,pai epilatul cu ceara dureaza vreo 2 saptamani, cu benzi cam o saptamana si cu crema cel mi putin cam 3, 4 zile(depinde cu ce vrei sa te epilezi)eu te sfatuiesc cu ceara desi doare, tine mai mult! pup.

| sergiuk11 a răspuns:

Cam 1 luna! funita va rog

| Crisa_4844 a răspuns:

Doua saptamani cu ceara. funda?