| CrissRonnye7 a întrebat:

Cativa colegi mi-au spus ca am nasul mare si nu mi se parea asta pana atunci,dar apoi am inceput sa ma analizez si am vazut ca asa este si mai mult decat atat,mi se pare si foarte ascutit pentru un baiat, am incercat sa ma incurajez spunandu-mi ca sunt slab la fata si de asta se vede asa.Credeti ca daca ma voi ingrasa nu se va mai vedea asa sau e necesar sa imi fac o rinoplastie?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imagineaza-ti cum ti-ar sta cu un nas mai mic decat acum, cum ti-ar sta cu o distanta mai mare de la buza la nas.

| hypothesis a răspuns:

Operatia de rinoplastie este recomandata doar in cazul unei "deteriorari" exagerate a nasului, nu doar ca este putin ascutit sau mai gros. Consider ca nu trebuie sa te simti complexat. Fiecare din noi avem defecte, insa nu trebuie sa le scoatem in evidenta ori hiperbolizam asa cum le faci tu. Cum ai rezistat pana acum, trebuie sa rezisti si in continuare altfel vei ajunge sa te subestimezi si nu vei mai fi bun la nimic.

| CrissRonnye7 explică (pentru hypothesis):

Ajuta daca imi las barba?

| hypothesis a răspuns (pentru CrissRonnye7):

Sunt sanse mari ca lasandu-ti barba sa reduci din proportiile nasului. Dar ti-am zis, daca tu te vei focusa/concentra atentia doar pe acest fapt (ca ai nasul mai mare), vei fi mai tot timpul nesigur si stanjenit. Pana acum cum ai putut sta.