| Anemona21 a întrebat:

Ce alegeți între Cerave si Duac?
Dar între Revox si The ordinary? (pentru acnee)

2 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Tenul meu este gras și cu imperfecțiuni (tendință acneică), prin urmare aleg gelul de curățare de la avene, care este conceput exact pentru acest tip de ten.
Momentan, nu folosesc exfolianți chimici.

| autodidact a răspuns:

Cu riscul de a ocoli intrebarea, pe langa medicamente, regimul alimentar, unul care sa excluda alcoolul, tutunul, cafeaua, carne mai putina, ciocolata, coca cola etc., este esential. De asemenea, trebuie lasate deoparte inhibitiile si consultat un specialist in dermatologie. Tratamentul, de regula, este unul particularizat pentru fiecare pacient in parte.