| anonim_4396 a întrebat:

Ce as putea face sa nu mi se mai lase atat de repede buclele facute cu ondulatorul? Dupa 30 de minute nu imi mai stau. Am incercat si cu spuma si fixativ...degeaba.Le fac pe parul uscat. e mai bune pe parul umed?

5 răspunsuri:
| lovemeoana a răspuns:

Parul nu trebuie sa fie nici ud rai dar nici uscat. Sa fie putin stropit cu apa :*

| stefaniaaaaaa a răspuns:

E ca si cand te perii.Cand parul e ud ii trebuie forma.Deci cand e ud.

| betibeti50 a răspuns:

Parerea mea este sa renunti la ondulator, pentru ca iti arzi parul, foloseste cateva bigudiuri. Inainte sa le pui, rasuceste suvitele, stai cateva ore, parul sa fie uscat, apoi foloseste fixativ, eu folosesc Intesa, este si ieftin si rezista.

| Zizica14 a răspuns:

Si eu am probleme cu ondulatorul asa ca imi fac ''melcisori'' happy. Acesti ''melcisori'' ma tin pe mine cca. 3 zile si nu am parul vopsit(petru ca am 12 anihappy ).
Ce ai nevoie:
-Parul(cel mai bine sa fie ud sau semi-ud);
-Elastice mici de par.

Cum procedezi:
-Iei o suvita de par pe care o rasucesti cat de mult vrei, apoi o invarti in jurul ei pana arata ca o cochilie de melchappy si o prinzi cu elasticul (eu îmi fac aprox. 6-8 melcișori )
-Acum tot ce mai trebuie sa faci e sa stai cu ei cateva ore, cel mai bine sa dormi cu ei, iar apoi dimineata ii desfaci si ii ''ciufulesti'' un pic.

Sper ca iti este de ajutor-FUNDA?(daca functioneaza la tine)

| eraaw a răspuns:

Daca parul nu e vopsit, nici nu o sa se tina buclele foarte mult timp. Eu pentru a avea parul cret, il impletesc dupa ce il spal sidorm asa cu el, dupa care dimineata mi-l dau cu fixativ. Incearca e frumos si asa!