| AliQuaXd a întrebat:

Ce as putea folosi pentru a-mi creste parul mai repede?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ulei de ricin și multe fructe/ legume cât mai proaspete (sunt surse de vitamine benefice întregului organism, implicit și firului de păr).
Pa, pa.

| LaLaura a răspuns:

Buna. O masca de regenerala.
Eu folosesc eu folosesc o masca de par cu un galbenus de ou, un pic de miere de albine, ulei de ricin ( cam o lingura), ulei de masline ( tot o lingura), catvea picaturi de vitamina a. Uleiul de masline si cel de ricin trebuie incalzit un pic apoi se amesteca cu celelate ingrediente, masca o aplici pe par, lasi sa actioneze in jur de 1 ora si apoi te speli normal pe par dar sa insisti pentru a curata bine uleiul, apoi aplici un balsam.
Masca se foloseste de 1-2 ori pe luna.

| VladPX a răspuns:

Uleiul de ricin este foarte bun pentru cresterea parului