| claudia155 a întrebat:

Imi creste parul de la sub brat foarte repede. Ce as putea folosi sa nu mai creasca atat de repede, deoarece creste de la o zi la alta.

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Foloseste zilnic bigul sau ce folosesti tu cand de epilezi, alte metode nu cunosc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Epileaza-te cu ceara daca suporti laughing. Ceara smulge firul din radacina si creste mai greu fata de big care il taie practic doar de la nivelul pielii.

| Laura927 a răspuns:

Daca iti creste in fiecare zi e bine ca nu trebuie sa stai 1 săptămana neepilata.
La a 3 zi deja ar trebui sa ai puțin par îndeajuns ca sa i-l poti da cu ceara si apoi sa i-l smulgi!
Nu este ca in zona inghinală sau picioare, durerea este mai suportabila sa stii si este doar o singura data la fiecare mana!
O poti suporta, iar apoi iti va creste la 2 saptamâni cam asa, depinde.

| G28AEjdvjRaendnPrT a răspuns:

Nu poti face nimic. asta poate fi cauza faptului ca te-ai ras la subrat de la o varsta mai frageda(daca ai facut asa), iar daca ai facut-o si des... e normal asa ceva

| LoveeMakeup9 a răspuns:

Hei big grin
Daca cunosti un reprezentant Avon am gasit solutia!
Sunt la Avon niste deodorante Roll-on pentru ami multe probleme ale sub bratului (miros neplacut, iritatii, etc). Printre astea se numara unul care incetineste cresterea parului.Ti-l recomand pentru ca si eu il folosesc.Costa in jur de 8-9 lei.Merita fiecare banut happy
Bafta!

| claudia155 explică (pentru LoveeMakeup9):

Ala de la skin so soft? si are ceva efect?

| LoveeMakeup9 a răspuns (pentru claudia155):

Din cate stiu este de la Care are un ambalaj cu ceva roz sau violet si are efect..adica nu asa sa nu mai creasca o saptamana, doua numa ca de exemplu eu eram asa ca tine si acum imi creste cam in 4-5 zile. Sper sa mearga si la tine big grin

| Denisuca21 a răspuns:

Si eu am problema asta, dar nu am gasit nici un remediu...cred ca trebuie sa ne conformam!

| claudia155 explică (pentru Denisuca21):

Din cate am auzit exista ceva creme care incetinesc cresterea parului, dar nu stiu unde sa gasesc asa ceva

| Denisuca21 a răspuns (pentru claudia155):

Or exista, nu stiu si totusi ma intreb ce au in ele de pot incetini cresterea parului... ceva sanatos, sigur nu!

| Unstopable a răspuns:

Pune comprese cu otet si stai cam 15-20 de minute cu ele. Eu asa am rezolvat problema

| Unstopable a răspuns (pentru Unstopable):

Trebuie sa faci asta timp de 6-7 zile