| iaurtelll a întrebat:

Ce pot folosi pentru a-mi creste parul mai repede?

3 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Câteva ponturi pentru un păr lung și sănătos : trebuie să ai o alimentație sănătoasă, bogată în vitamine și Ca (calciu), să-ți tunzi vârfurile inestetice o dată la două luni, și să îți aplici o mască pentru creșterea părului în fiecare săptămână.
O poți face acasă, din : ulei de ricin, ulei de măsline, gălbenuș de ou, vitamina A și E (fiole) și ulei de migdale (pentru un aspect sănătos și mătăsos).
Baftă!

| LifeFail a răspuns:

Ulei de ricin.

| Danutza27 a răspuns:

Uite si remediul care il aplic eu :spalat la cap numai cu sapun de casa (facut la tara de bunica ) dupa ce clatesc parul bine, umplu chiuveta cu apa calda pina la prea plin, am o cana cu un galbenus de ou diluat in apa si batut bine.Il torn in chiuveta apoi clatesc bine parul si cam 20 min nu pun prosopul pe el.Parul cind se usuca se face ca matasea. Nici urme de fire sa se despice parul este sanatos.O sa rideti dar ca argument aduc :bunica are 78 ani si nici 1 gr de sampon nu a pus la viata ei in cap sa spele, ci numai cu sapun de casa. matreata =0 sa ii cada parul =nu, parul este cam 25% albit