| lalaballet a întrebat:

Ce as putea sa fac, sa-mi creasca unghiile intr-o luna?

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Masezi unghiile cu ulei de ricin, nu calciu din cretă, apă caldă, etc!
Pa, pa.

| stlucian a răspuns:

Sa nu le tai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi cresc unghiile cu o solutie de la farmec cu vitamina b5. E vreo 10 lei. O gasesti in dm, farmacie, plafar si pe unde mai se gaseste oja si farmec kiss.

Plus un masaj al patul unghiei si al cuticulei cu un ulei sau o crema hidratanta.

| SaschaM a răspuns:

Ai putea sa aplici sfaturile de aici http://mypsychonails.blogspot.ro/......ls-so.html

| MissDevilish666 a răspuns:

✰ Îngrijește-le.Protejează-le cu un strat subțire de lac transparent.
Masajul este benefic pentru cresterea unghiilor. Un masaj de cinci minute in fiecare seara poate stimula cresterea unghiilor, prin imbunatatirea circulatiei la nivelul mainilor. Aplica o crema hidratanta si maseaza usor fiecare deget, unghia si cuticula.
Fereste-ti mainile de temperaturi scazute. Unghiile cresc mai repede in zonele cu clima calda. Iarna, protejeaza-ti unghiile cu manusi ca sa mentii circulatia sangelui la un nivel optim. In acest fel, unghiile vor creste mai repede.
plica un tratament natural pentru cresterea unghiilor. Exista o multime de ingrediente care ajuta la cresterea unghiilor de la ulei de ricin, ulei de masline si suc de lamaie si pana la ulei din seminte de in si ulei de migdale. Tamponeaza-ti unghiile cu aceste remedii saptamanal si vei vedea rezultatele!

| rabbit2014 a răspuns:

Nu stiu cat sa creasca intr-o luna, dar poti sa le bagi in ulei de masline caldut sau de le dai ci zeama de lamaie

| tombraiderunderworld a răspuns:

Buna.
Pai trebuie sa le tii mai mult timp in apa. De exemplu speli mai des vasele. Ai grija.

| SwEetAnnIs a răspuns:

Bagale in lapte cateva minute, vor fi mai frumoase, mai naturale si vor creste ai repede, stiu asta din propria experienta. Funda?

| rousestarcool2002 a răspuns:

Mai mult calciu care se gaseste in creta.