| RoxAnnA6 a întrebat:

Cum as putea sa imi fac unghiile sa creasca mai repede?

Răspuns Câştigător
| crissa20 a răspuns:

Incerca un supliment alimentar pentru unghii( eu folosesc Viaderm) ajuta si parul si unghiile si parul vor creste mai rezistente si mai viguroasehappy de fiecare data cand iti faci unghiile incearca sa aplici o baza pentru unghii nu direct lacuri( mai ales cele colorate intens fac unghiile sa se rupa si sa se imgalbenasca) iar din cand in cand aplica putin ulei pe cuticule daca le tai regulat, insa preferabil ar fi sa le lasi acolo pentru ca ele practic iti,, hranesc'' unghiile facandu-le sa creasca mai repede.de asemenea, ai mai putea sa tii unghiile pret de cateva minute in ulei de masline cald iti vai ajuta si unghiile sa creasca si piele de pe degete sa fie mai frumoasa.

4 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Incearca sa ai incluse in alimentatie cat mai multe mancaruri bogate in proteine: oua, carne si fasole.
Chiar daca speli doar vasele si crezi ca detergentul pe care il folosesti este unul cu mai putine chimicale, incearca sa folosesti de fiecare data manusi.
Un alt mod in care poti grabi cresterea unghiilor este sa le pilesti si sa le cureti in mod regulat.
Incearca sa-ti hidratezi mainile pe cat de mult posibil poti, de cel putin 3 ori pe zi si aplica putin si pe unghii. Uleiul de masline este o solutie foarte buna.
Foloseste un intaritor pentru unghii de doua ori pe saptamana, care pe langa aspectul de stralucire, le va si ajuta sa creasca mai repede.
Evita pe cat posibil acetona atunci cand vrei sa inlaturi oja de un unghii.

| SkyPilot a răspuns:

Exista suplimente pentru unghii. Poti da google dupa supliment unghii. Parerea mea sincera este ca nu te ajuta cu nimic si costa destul de mult.

| yasmine244 a răspuns:

Viaderm

| RöXaña_Iöana_2001 a răspuns:

Poti incepe cu:
-a avea mai multa grija de ele;
-de a nu le mai roade sau alte chesti