| Onn3 a întrebat:

Ce credeti ca nu trebuie sa-i lipseasca unei fete din gentuta de cosmetice?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand igiena este foarte importanta,pentru asta sunt necesare:servetele umede,gel de curatat mainile,deodorant,un pieptene/perie de par. Apoi un fond de ten specific tenului fiecareia,o crema de maini si una de fata,demachiant,mascara,luciu de buze/ruj(diverse culori si neaparat unul nude),diverse farduri,creion/tus pentru ochi,gel/creion pentru sprancene,oja+acetona,discuri/servetele demachiante,unul sau mai multe parfumuri.
Sa nu uitam se poarta frumusetea naturala, machiajul nude, cat mai natural si feminin! Si neaparat in fiecare seara inainte de culcare trebuie sa ne demachiem pentru sanatatea tenului.
http://frumusete.ele.ro/......10800.html
O zi placuta!

10 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Oglinda laughing

| mgtow a răspuns:

Anticonceptionalele in caz ca se imbata si o violeaza vreun derbedeu.

| kitishor a răspuns:

Cu siguranta, adica trebuie sa ai la indemana un luciu de buze, asta pentru hidratare sau daca ai uitat sa te aranjezi, poti folosi luciul.
2 la mana, un fard de obraz.

dar in afara de astea de mai sus, cele foarte importante, in gentuta trebuie sa se afle : unul/cateva luciuri de buze, unul-doua-trei rujuri, fard de obraz, de ochi, si eventual rimel sau tus.
Ah da! nu se incadreaza pe deplin la cosmetica dar o crema de maini sau fata nu ar strica deloc.happy

P.S: eu am inca 14 ani si nu ma dau cu farduri multe de acum, pentru ca nu am nevoie mare. dar in gentuta mea sunt : doua rujuri, unul roz ( nu strident ) si unul rosu. fard de obraz. o crema hidratare pentru fata, fard de ochi. atat ^.^ ahh. si sa nu uitam cele 2 luciuri de buze happy.

Succes! sper ca te-am ajutat.

| Melyssuka a răspuns:

Oglina,Ruj(luciu de buze, strugurel.),Parfum,Piaptan,Rimel,Creion de ochii, machiaj, si in caz de incalcirea parului spray specialhappy Succes! Funda?batting eyelashes

| justagirl1 a răspuns:

Rimelul si luciul de buze happy

| dyana28 a răspuns:

Rimelul,luciul de buze, o perie, oglinda...iar restul depinde de varsta pe care o ai si daca folosesti sau nu farduri.

| Hbb a răspuns:

Scuza-ma ca te intreb aici dar nu pot trimite mesaj. Merita sa faci electrostimulare? adica eu trebuie sa slabesc in 2 saptamani 5 kg si tin regim si fac sala, dar as vrea sa incerc si cu electrostimularea.

| Onn3 explică (pentru Hbb):

Da stai fara grija ca slabesti, eu am slabit vreo 2 kg intr-o saptamana de electrostimulare si daca mai faci si sala e ok

| Hbb a răspuns:

Multumesc mult! :*

| Onn3 explică (pentru Hbb):

Nu ai pentru ce happy