| sdfgsdf a întrebat:

Okay, cred ca multi dintre voi au sau avut problema asta "acnee/cosuri" nu mai stiu cum sa ma scap de ele, nu sunt chiar plin de acnee dar ma deranjeaza! sad dati-mi cateva sugestii, nu stiu ce sa mai folosesc! sad [Ms Mult] big grin

Răspuns Câştigător
| cristina10 a răspuns:

Si eu ma lupt cu acneea de un an dar acum cateva saptamani am fost la farmacie si am intrebat daca exista ceva ce poate sa imi vindece acneea si mi-a dat skinoren este recomandat de medici delmatologi din toata lumea pretul este 42 47 de lei nu mai stiu sigur dar eu iti spun sa incerci si o sa vezi rezultatul

5 răspunsuri:
| Alexutza_1827 a răspuns:

Buna poate ti se pare nebunesc dar este un gel in farmaci "Asocilin" care este folosit pentru ugerul vaci. tongue poate ti se pare ciudata dar de la prima aplicare cosurile dspar, cu cat te dai mai des si in strat grosvor disparea mai repede. Bafta sper sa iti fie de folos

Fundita big grin?

| cristina10 a răspuns:

Skinoren etse recomandat demedicii delmatologi din europa si se gaseste in farmacii

| mafioata_7621 a răspuns:

Eu ti-as recomanda Zineryt deoarece iti usuca cosuri si mai apoi dispar. Face aceleasi lucruri cu punctele negre, etc. Funda?batting eyelashes... Apropo, nu folosi Clerasil deoarece cele de la farmacie mi-au spus ca nu este bun

| justme_4441 a răspuns:

Ai incercat produsele de la AVON? Eu am luat ceva special pentru pielea grasa si acnee, spuma demachianta, lotiune tonica si crema.Au fost bune.Am mai incercat si de la Yves Rocher, dar doar cele pe baza de musetel, care mai mult curata porii, dar acneea nu dispare.Cred ca orice ai folosi, numai dupa o anumita varsta dispare, insa e bine sa iti ingrijesti tenul, sa il cureti in fiecare dimineata si seara.
P. S.:Am auzit ca si Clerasil de la farmacie e bun, insa nu l-am incercat.
P. P. S:Am vazut pe catalogul Yves Rocher si lotiuni speciale pentru tenul gras. http://www.yves-rocher.com/locales/ro_RO/modules/catalogul/appli.htm
Important e sa cureti tenul, iar produse se gasesc destule pe la firmele de cosmetica, sau si mai bine la farmacii.

| justme_4441 a răspuns:

Clerasil ese bun, asa spun farmacistii, insa daca ai acnee severa nu iti foloseste nimic, numai un consult la medicul dermatolog te va ajuta.cum am mentionat si anterior, igiena este cea mai importanta.