doiny
| doiny a întrebat:

ce creme sunt bune pentru mainile uscate? am folosit mai multe dar nu sunt prea multumita.

Răspuns Câştigător
| devine a răspuns:

Personal, iti recomand Neutrogena. in cazul meu, pot sa zic ca face minuni... dupa 3 zile, mainile mele arata mult mult mai bine, si eu sufar rau dinc auza frigului=degete crapate

16 răspunsuri:
| Dara a răspuns:

Nivea-soft functioneaza foarte bine in cazul meu.La cutie.Pe ea scrie ca e de uz general, dar eu o folosesc in special la miini si sunt foarte multumita, am miinile uscate si la -10 grade si la 40 de grade.

| bubu_7778 a răspuns:

Iti recomand crema de maini de la Garnier.Nush exact cum se numeste dar are ambalajul rosu.sigur te descurciwinking

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

cei de la Avon au o crema cu glicerina care este foarte buna.

| NoName_9903 a răspuns:

Neutrogena- varianta "fast absorbing"

| vio2006 a răspuns:

In principiu, orice crema grasa daca te dai cu ea dupa ce te speli si te stergi, adica imediat, cat porii sunt inca deschisi...
un sfat: daca ai nevoie (maini crapate, aspre...) o data pe saptamana, fa-ti o masca - ungi mainile din gros cu crema de galbenele, pui niste pungi pe ele, si manusi, daca ai din acelea de protectie din bumbac, foarte bine, daca nu, sunt bune si doua prosopele... poti sa dormi asa peste noapte sau sa stai seara la tv...vei avea niste manute...mmmmm.cu bine, vio

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Always... uleiul de masline

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

eu sunt super multumita de crema de maini cu canepa si glicerina de la Body Shop. miroase misto si iti catifeleaza pielea intr-un mare fel! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice crema grasa este buna pentru maiinile uscate, nu trebuie sa fie scumpa neaparat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

incearca ulei de masline presat la rece timp de o saptamana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am folosit o multitudine de creme dar efectul a fost temporar. Cea mai buna a fost NEUTROGENA dar dupa un timp pentru mine a devenit apa de ploiaie.Si acum am aceeasi problema dar cred ca o voi avea toata viata am inceput sa ma consolez ca ce pot sa mai fac.Crema, folosesc in continuare azi una, maine alta si tot asa le schimb pentru. ca mainile sa nu se obisnuiasca cu una si aceeasi crema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc de la farmec glicerina citrica i siner e foarte buna, eu lucrez intr-un supermarket, inainte aveam o piele super insa la scurt timp de laangajare datorita faptului puneam mana f mult pe ban, care au ff multiu microbi, cand nu eram la casa caram marfa pe sala si mi s-au si crapat insa am folosit aceasta glicerina si mi-am revenit slava domnului eu zic sa o incerci, nici nu e scumpa in jur de 6 lei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

cu siguranta nu cele din brosuri de cosmetice iti recomand unguentul de musetel de la farmacie este foarte ieftin si eficient

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer si eu sunt curiasa pentru ca am mainile foarte uscate si imi crepa de imi da sangele. exista o crema pentru asta ca nu mai suport ma ustura foarte tare.mai ales cand ma spal ma maini.asept un raspuns

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot da iti recomand crema de la farmec cu glicerina.eu am trecut prin acelasi lucru si am scapat acum, dar continui sa ma dau cu ea.

| lucika a răspuns:

Cel mai bun pe care l-am folosit eu si ma ajutat a fost credo

| mv1956 a răspuns:

Neutrogena - hand creme, se facea reclama pana nu demult pentru mainile celor din tarile nordice, si nu era doar reclama, este foarte buna. Incerca, vezi prin farmacii.