| melittlelioness a întrebat:

Am mainile si buzele uscate. Vara sau Iarna aceeasi problema. Folosesc diferite creme pentru maini si un balsam bogat in vitamina E pentru buze.
Am citit ca vitamina A si E sunt ff bune.
Ce ma puteti sfatui?
Funda+vot

5 răspunsuri:
| Pufoshenia a răspuns:

Buna.E din cauza temperaturi.Da-te mereu cu strugurina pe buze si da-te si cu crema pe maini ca sa iti fie hidratate.Pa,pa

| LolaLollita a răspuns:

Vantul si frigul usuca tenul si buzele la fel de mult cum o face si vremea calda.
Doar hidrateaza-ti pielea cat mai bine si nu iesi din casa fara sa iti dai cu balsam de buze intai.

| melittlelioness explică (pentru LolaLollita):

Asta fac, incepand de la nivea/ dove/ avon...si terminand cu produse naturise... tind sa cred ca este o problema interna

| Zenit313 a răspuns:

Incearca sa bei mai multe lichide.

| Burlacu006 a răspuns:

Eu zic ca ai mainile si buzele uscate din cauza temperaturii scazute.....sau poate e vreo alergie care iarna si vara ai buzele si mainile uscate.