| afrodita3333 a întrebat:

Ce diete de slabit ati incercat si care au dat rezultate? Vreu sa slabesc cam 5-6 kg pana la sfarsitul lui august.

13 răspunsuri:
| chibiusa a răspuns:

Buna, eu am reusit sa slabesc 10 kilograme intr-o luna fara sa tin un regim anume, dar facand putin sport.
In fiecare zi alergam - lejer- timp de 25 de minute, iar dupa ce alergam nu mancam timp de o ora.
Dimineata este recomandat sa mananci cel mai consistent, la pranz sa mananci normal, iar seara ceva mai usor. Ideal ar fi sa nu mananci dupa ora 6, dar daca faci nopti luni (3-4 dimineata) ultima masa ar trebui sa-ti fie pe la maxim 8.
Incearca sa mananci din orice dar in cantitati mici, deoarece daca scoti un aliment pentru a tine o dieta, in momentul in care incepi sa-l reconsumi o sa te imfle de nu o sa-ti vina sa crezi.

Spor la slabit
Te pup

| Cosmin86 a răspuns:

Eu am slabit 12 kg in 5 luni aprox. urmand o dieta proprie, m-am documentat despre alimente, despre principii si mi-am facut propria dieta, experimentand.

Si eu dupa ora 18 mai am 2 mese, asta pentru toti aia obsedati sa nu manance seara, si tot am slabit.

Nu urma "dieta X" sau Y de pe net, fa-ti propria alimentatie si propriul stil de viata, pe care sa-l urmezi mereu. O dieta cu adevarat buna nu te infometeaza niciodata si o poti tine lejer toata viata.

| cici96 a răspuns:

Http://elena-amestecate.blogspot.ro/ poate te ajuta :) si eu am o problema cu burtica si as vrea sa scap de ea pana in septembrie :)

| CapDeCiuperca a răspuns:

Iti recomans dieta Dukan.Foarte multe celebritati au tint-o si a dat un rezultat frumos.Si eu am tinut-o, in 5 zile am slabit 4 kg dar trebuie sa ti toate etapele ca sa nu te ingrasi iar.

| TeeaBaang a răspuns:

Dieta "Dukan" este cea mai buna! Trust me! Cauta pe net despre ea si pe ce se bazeaza. Plus ca, nu este exagerata sau "dura". Bafta! happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru TeeaBaang):

Pierzi vremea luand diete copy/paste de pe net

| TeeaBaang a răspuns (pentru Cosmin86):

Ti-a cerut cineva parerea?

| Cosmin86 a răspuns (pentru TeeaBaang):

Da, prostia voastra, repede repede sa luam dieta X sau Y ca slabim laughing

O dieta se face in functie de persoana, NU ai de unde sa stii ca dieta aia e buna pentru tine, cu aceeasi alimentatie oamenii au progrese diferite.

P.S. : pentru cultura ta generala o dieta cu adevarat buna o poti tine lejer toata viata fara probleme, asta dupa ce ti-o faci SINGURA, experimentand, descoperind ce e cel mai bun pentru corpul tau.

| cristinasiiatat a răspuns:

Pai eu mananc o data pe zi putin si ceva sanatos seara alerg 30 de min

| secret1name a răspuns:

Pai mananca dimineata un fruct, la pranz o mancare sanatoasa si seara deloc si incearca exercitii fizice de pe www.flatbellyprogram.com app si alearga seara cel putin 30 de minute o sa vezi ca va da roade

| vittoria a răspuns:

Eu am slabit fara sa maninc seara dupa 18, am refuzat de dulce si minkare grasa cu sala...rezultatul e pozitiv pina la moment kilogrameleg nu mi sau intors ca cum cind faceam diete si numa slabeam reveneam la regim normal adaugam duble.....recomand

| Cosmin86 a răspuns (pentru vittoria):

E stupid sa nu mananci seara dupa ora 18, mai documenteaza-te