| IrinaAniri a întrebat:

Ce dimensiuni ar trebui sa am la 13 ani? ma intereseaza mai mult la talie si sold

2 răspunsuri:
| Pitzipoanca a răspuns:

Intreaba un pediatru. Esti in crestere, nu se pune problema de dimensiuni. Daca ai fi obeza sau emaciata s-ar pune problema, dar asa nu.

| ktlina a răspuns:

Pai nu e asta intrebarea potrivita. trebuie sa te uiti la greutate deoarece talia si soldurile depind de oase! fetele trebuie sa aiba cu 10 kg mai putin decat inaltimea. ex: la 1.60 trebuie sa ai 50 de kg minim 45 ca sa arati bine! sper ca team, ajutat. funda?:*