| mihaela74 a întrebat:

Masurile impuse de ue sunt 40, 42, 44, etc dar pe mine ma intereseaza dimensiunile aferente acestor masuri (dimensiuni talie, bust, sold, etc ). Cine cunoaste aceste aspecte va rog sa imi transmite-ti rezultatul acestui studiu. In Germania s-a finalizat de doua saptamani acest studiu, avand transformari mari fata de cele precedente. Am sunat si la Institut de vreo luna dar atunci nu era finalizat.

Răspuns Câştigător
| mami a răspuns:

Draga mihaela de ce nu cautzi in cataloagele on line de moda ex schwab.de shego.de baur.de heine.de toate cataloagele on line au pagina cum se calculeaza masurile si dau si masurile la nr 40 42 etc ex la sheego.de
sper ca am putut sa iti fiu de folos
eu nu le am cu croitoria dar m-am masurat dupa datele din cataloage trebuia sa se potriveasca marimea 48 si cind am fost in germania luna trecuta am incercat aceasta marime la haine s. oliver si sa vezi ca mi s-a potrivit 42 nicidecum 48 asa ca nu stiu care dintre masuri sunt aplicate de producatori nu de vinzatori
fiecare producator are alte masuri dupa care lucreaza am cumparat haine si marime 42 si 44 care erau mai fixe ca 42
cred ca te-am dezamagit cu ceea ce am gasit in realitate
una-i scriptic, alta-i faptic