| anonim_4396 a întrebat:

Ce e bine sa aplic pe pielea proaspat epilata ca sa nu ma irit? AM pielea destul de sensibila, mai ales cand folosesc ceara.

5 răspunsuri:
| buburuzAndreea a răspuns:

Ai grija sa eviti cremele care contin alcool, alea doar vor agrava situatia. Ai putea folosi crema de galbenele, e naturala si are efect anticicatrizant, dar bine, nu va face cine stie ce diferenta. La mine nu prea a facut. In schimb am gasit niste servetele umede de la Veet, speciale pentru dupa epilat. Se cumpara la pachet cu benzile. Cred ca daca vei merge la farmacie si vei intreba de ceva pentru dupa epilat, geluri sau uleiuri speciale, sigur vei gasi!

| micky a răspuns:

Poti aplica o crema cu glicerina

| mirajevents a răspuns:

Crema de galbenele

| pisika a răspuns:

Creme hidratante, exista in comert multe creme speciale pentru pielea sensibila, recomandate folosirii dupa epilare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.
Mergi la farmacie si ceri crema emolienta si hidratanta dupa epilat pentru piele sensibila.
Pa, pa.