| PrOx a întrebat:

Ce exerciti+alimentatie imi recomandati ca sa slabesc si sa ma definesc, merg la sala 3-4 zile pe saptamana.Am 1.80 m si 75 kg dar nu am masa musculara,mai am grasime pe piept, abdomen si pe picioare putina.Am slabit de la 93 kg la 75 kg in 1 luna si jumatate si as mai vrea sa dau jos 5 kg dar la sala m-am dus mai mult ca sa slabesc nu sa pun masa cu toate ca fac toate grupele musculare mai importante si mananc vreo maxim 3 mere pe zi(asa facusem si mai de mult dar cu pauza de mancat la 5 zile) de un timp am observat ca cu toate ca nu manac poate nici 400 de calorii pe zi si fac cardio si toate cele nu slabesc mai mult de 1 kg la 2-3 zile apoi vine ziua cand manac si eu mai normal si revin la 75, am incercat si cu pastile de slabit si nimic.(Lipo 6 Black)

7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu ai ce sa definesti la 1.80 cu 75 de kg. Intai trebuie sa pui masa musculara si apoi definesti.
Nu exista exercitii pentru definire, ca sa faci definire trebuie sa slabesti prin cardio ( alergat, inot, bicicleta, etc.).
Alimentatie : bogata in proteine ( carne, lapte, branza, oua ) altfel o sa arzi si mushci odata cu grasimea, si putini carbohidrati, dar putini NU inseamna aproape zero, la fiecare masa sa ai si ceva carbohidrati, altfel corpul o sa foloseasca proteinele pentru energie.
De la 93 la 75 intr-o luna jumate e cam mult, vezi sa nu-ti fortezi organismul.

Si niciodata nu faci cardio sau exercitii pe stomacul gol, o sa dai jos mai multa masa musculara decat grasime.

Nu mananci peste 400 de calorii pe zi? Ia scrie planul tau alimentar ( cate mese mananci pe zi si ce contin ele )

| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Pai incearca sa SCOTI din program bauturile cu Acis si bauturile Alcoolice, lasa Chips-urile sau Dulciurile si mananca fructe si legume sau carne de peste de preferat.La sala incearca sa faci minim 30 minute de Abdomene la sala si sa nu uiti sa adaugi alergari in fiecare dimineata si in fiecare seara cate 30 minute minim, si daca ai vrea sa slabesti iti sugerez sa iti cresti muschii de la piept findca daca acolo se fac muschi autotmat se face si abdomenwinking. Daca mai ai nevoie de ceva, Spune.

| Cristinaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Cummmmmmmmm ai slabiiiiiiiiiiiiit?

Răspuns utilizator avertizat
| PrOx explică:

Sucuri acidulate, paine, fast-food, snack-uri sau alte chestii de genu nu am mai pus in gura absolut deloc de 2 luni

| PrOx explică:

Nu cred ca e nevoie sa repet ce este deja scris...

| Andree69 a răspuns:

Incearca sa maresti timpul de exercitii de la 4 zile/saptamana la zilnic. Sa bei mai multa apa si sa mananci multe salate.