| Zoya333 a întrebat:

Ce folositi dupa epilarE? eu ma irit foarte tare indiferent de metoda de epilare pe care o folosesc. Am incercat cu baneocin unguent...iritatie a fost putin, dar foarte putin ameliorata.

4 răspunsuri:
| Classy a răspuns:

Dupa cate am citit, tu ai o problema cu iritarea.Gandeste-te ca poate este de vina crema pe care o folosesti, si nu pielea ta! Solutia nr. 1: incearca alt tip de crema! Sau daca nu vrei sa renunti, eu folosesc (cred ca asa se numeste) Gel Calmat dupa epilare de la FARMEC. Iti urez multa bafta!

| glamour a răspuns:

Poti sa te dai cu spirt(dar nu in zona inghinala sau la axila), inchide porii si mie imi calmeaza pielea, dupa poti sa dai cu crema de galbenele sau o crema puternic hidratanta dar nu inteleg de ce te deranjeaza asta ca toate ne iritam dupa epilat. Epileaza-te seara sa nu trebuiasca sa iesi din casa cu piele iritata.

| dedekool a răspuns:

Pai poti incerca cu spirthappy.

| Tzukushi a răspuns:

Uremeaza acesti pasi si vezi daca functioneaza

http://www.sfaturilemariei.com/iritare-dupa-epilare/

.