| katalinakarina a întrebat:

Ce genti pentru liceu [gen ghiozdan] ziceti sa imi cumpar? Trec clasa a 9a... Si nu stiu ce fel de geanta sa imi iau... Dau fundițăăă!

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ca idee, http://www.clickbirotica.ro/ghiozdane_herlitz.php
Pa, pa.

| tranquilaaa a răspuns:

I-ati o geanta care se poarta peste umar. Culorile si modelele alege-le tu

| Fikki a răspuns:

Ceva cat mai simplu, fără modele copilaresti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva simplu.Cu 2 compartimente eventual. Poţi să îţi iei şi o geantă pe un umăr.Depinde de preferinţele tale dar să nu aibă modele de clasa a V-a cu Barbie sau alte prostii.La mine în oraş nu prea găsesc pentru liceu.Majoritatea sunt pentru copii. Poate tu eşti mai norocoasă.

| Braunion a răspuns:

Eu am mers cu ghiozdan pana in clasa a XII-a deci nu vad la ce naiba iti trebuie tie geanta... I-ati ghiozdan ca-i mult mai practic.

| Meow15 a răspuns:

Dacă nu vrei ghiozdan îţi sugerez să îţi iei un rucsac. E mai drăguţ :3.

| dragutzairina a răspuns:

Pai poti sa iti iei un ghiozdan/geanta normale fara model sau cu ceva simplu si sa iei niste pietricere, ceva draguti si sa il personalizezi.Il faci pe gustul tau. funditaaa?

| Dianna21 a răspuns:

Pai. Incearca indiferent ca e ghiozdan sau geanta, incearca sa o/il asortezi la imbracaminte. Totusi nu-ti lua o geanta/ghiozdan cu modele copilaresti, incearca cele simple, intr-o culoare. Fii tu insati. Nu conteaza ce ghiozdan ai intr-a 9-a.

| Kristinnaaa a răspuns:

Hei, toamna aceasta se sunt în tendință http://sanduirina.com/30-de-piese-esentiale-pentru-toamna-2013/ din piele sau piele ecologică. Sunt foarte practice și ușor de purtat. Poți vedea câteva modele aici: http://sanduirina.com/30-de-piese-esentiale-pentru-toamna-2013/

Sper să-ți placă! :)

| CrownUp a răspuns:

Http://www.magazinbirotica.ro/......olescenti/ :) vezi daca-ti place ceva...sau te poti duce in Real, Carrefour etc. si vezi acolo ce modele preferi, vorba lui Fikki:"fara modele copilaresti" :)

| deliamarie01 a răspuns:

Eu zic ca e mai bine sa iti cumperi ghiozdan, chiar daca treci la liceu!
Sau daca chiar vrei geanta cumparati online sunt foarte frumoase! Funda? big grin

| dextervali a răspuns:

Incearca cv simplu... eu iti recoman puma. este foarte rezistent si frumos pentru o fata de varsta ta

| sandumihaella a răspuns:

Depinde de preferinte fiecare cu gusturile lui poti incerca aici sa-ti cauti modelul dorit http://gentionline.net/