| deeajustinx a întrebat:

Ce idei aveti contra mirosului gurii? Adica ce se poate folosi? Folosesc pasta de dinti dar tot nu mergee si guma dar tot mi se pare ca imi miroase. Pana acum nu mi-a zis nimeni dar sa fim seriosi...si mie mi-ar fi rusine sa ii spun cuiva ca ii miroase gura.
Ce sa mai folosesc?

5 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Ti-as recomanda apa de gura, dar acesta nu-ti rezolva problema, ci doar musamalizeaza relativ mirosul neplacut. E posibil sa ai carii (poti face o vizita stomatologului), mirosul poate provenii din stomac, poti consulta un specialist pentru mai multe pareri palpabile.
Te confrunti cu o situatie iminenta, care poate afecta atat viata sociala, cat si viata de cuplu.
Rezolva problema de la radacina, si nu o acoperii!
Bafta!

| dianafofiu a răspuns:

Iti recomand sa ai grija la alimentatie. De exemplu, daca ai mancat ceapa, gura iti va mirosi chiar daca folosesti guma sau alte chestii...

Nu sunt prea multe lucruri de spus.Atunci cand vrei sa mergi undeva unde sa faci o impresie foarte buna, evita alimentele care lasa un miros neplacutbig grinbig grin

| chrystyna a răspuns:

Pai nu stiu. Mirosul neplacut al gurii, vine de obicei atunci cand nu e ceva in regula cu dintii tai sau poate chiar la stomac.Ai putea incerca sa te speli mai des pe dinti, sa folosesti o apa de gura eficienta, puternic mentolata.Indicat ar fi sa consulti un stomatolog, sa vezi ce sfaturi iti da el.

| Florry19 a răspuns:

Foloseşte apă de gură. Cea mai bună, recomandată şi de medicul meu stomatolog, este " Listerine".
Ţi-aş mai recomanda să foloseşti şi aţa dentară, de cel puţin 2 ori pe săptămână.
Însă ai grijă! Mirosul urât poate veni şi de la stomac! Dacă începi să foloseşti apa de gură şi senzaţia neplăcută persistă, ar fi bine să te duci la un medic.
Sper că te-am ajutat! happy

| Silviu591 a răspuns:

Carii ai? daca nu ai, inseamna ca ai viermi la stomac...