| maria91r a întrebat:

Ceva metode de albire a dintilor?

Răspuns Câştigător
| angel10 a răspuns:

Pai ai de ales intre sucul de lamaie si bicarbonat folosite o data pe saptamana, nu in fiecare zi pentru ca ataca smaltul!
Alta varianta ar fi pastele de albire cu peroxid sau albirea la stomatolog (dar e scumpa si iti face dintii sensibi); uneori rezultatele albirii la stomatolog nici nu se vad pentru ca depinde de culoarea naturala a dintilor.

6 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Sucul de lamaie folosit o data pe saptamana albeste dintii. Sau frecatul cu capshuni:X

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Foloseste bicarbonat de sodiu. Te v-a ajutawinking

mlm
| mlm a răspuns:

Dupa ce speli dintii cu pasta foloseste sarea sau bicabonatul de sodiu, ajuta la albirea dintilor, evita metoda de albire a dintilor la stomatolog nu ajuta la nimic, eventual iti face dintii mai sensibili.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Pasta de dinti Blend-a-med 3d-white lux glamour (sau anti-tobacco daca esti fumatoare) sau Colgate advance whitening.

| AvalohAlyn a răspuns:

Incearca cu Blend-A-Med 3 D White, sau cu Colgate advance whitening.La mine si-au facut efectul.Sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bicarbonatul inlatura doar depunerile de pe dinti, ceea ce este o curatire mecanica, dar nu albire propriu zisa, cea mai eficienta metoda pentru albire ti-o poate recomanda numai medicul dentist.