| moriicica a întrebat:

Cu ce as putea sa ma epilez pe maine&picioare&subrat prima data m-am epilat cu bigul dar mi-au aparut niste bubitee pe maine si nu am mai incercat cu bigul, acum ma fac cu crema deplilatoare miroase ft.ft. urat prima data parul sa luat dar acum nu se mai ia. Funa

Răspuns Câştigător
| SOriilica a răspuns:

Cu orice =--00

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Foloseste benzi, dupa ce te epilezi foloseste o crema hidratanta

| Ioana300 a răspuns:

E foarte nasol daca ai inceput cu bigul! La subrat e ok cu bigul dar pe maini si picioare niciodata! Nici nu iti ia tot parul si creste in 3 zile! tot ce pot sa iti zic acum e sa numai folosesti bigul decat pentru subrat dar pe maini si picioare doar ceara! Numai pune niciodata bigul pe maini si picioare ca nu sti ce prosti faci!

| Ioana300 a răspuns (pentru Ioana300):

Dar iti recomand sa te faci cu ceara la salon pentru ca stie cosmeticiana mai bin cum sa te faca si cum sa te faca si poate iti da si niste sfaturi

| Lollipoop a răspuns:

Bună! Greșeală mare ai făcut când ai început să te epilezi cu bigul. Încearcă să te masezi cu o cremă hidratantă (eventual de la farmacie și sunt și ieftine) apoi să te epilezi cu ceara epilatoare. O seară bună să ai!

| Ade44 a răspuns:

Ceara este nasoala pentru ca ramane pe piele si se curata greu, crema depilatoare este nasola pentru ca a 2 zi parul este la loc. Eu zic sa te duci la salon sa te faci cu ceara fierbinte de la ei happy, parul nu mai creste 2-3 luni.

| moriicica explică:

Funda*