| mmeee79 a întrebat:

Ce nuanta de ruj s-ar potrivi buzelor mele(am tenul alb, normal..nu prea alb si nici negru), sunt satena, am ochii caprui(mari) si sunt creata. Ce nuanta s-ar potrivi sa-mi arate dintii albi? tongue

8 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Niciodata ruj roz. Acesta iti va face dintii si mai galbeni decat sunt in realitate.
Rujul rosu se potriveste de minune tenului alb si scoate in evidenta si albeata tenului.
La fel si nuantele de rosu-mov inchis. Si eu am tenul alb si port multe culori inchise si -mi sta bine.

Sper sa te ajute.

| BiuL a răspuns:

Du-te la magazine de cosmetice si incearca diferite nuante, asa fac si eu cand imi cumpar ruj, stiu ca vreau visiniu dar si visiniul exista in multe nuante, nu ne putem da cu parerea asa pe net. Pentru dinti mai albi incearca rujuri puternice de exemplu rosu si evita portocaliul.

| Mihaela1964 a răspuns:

Eu cred ca un ruj sau glos spre maron/bej iti va arata dintii mai albi.Incearca nuanta potrivita in magazin inainte de cumparare.Bafta!

| raluk27 a răspuns:

Un ruj mat, nuanta intre rosu si roz, dar putin mai intens

| Prince_Amir_1995 a răspuns:

Daca folosesti rosu, maro sau roz aprins nu iti vor scoate in evideta dintii albi. Cauta nuanta roz transparent uitete aici : http://www.girlsgocrazy.info/search/ruj-roz-transparent/

| enax a răspuns:

Crem sau ceva mai inchis, in felul acesta dintii tai pot iesi in evidenta... e nevoie de o culoare care sa ti se asorteze cu ceva anume(ce porti tu) eu ti-am dat ca exemplu crem deoarece ai zis ca ai ochii caprui... multa bafta

| Deea_Andreea_1982 a răspuns:

Poti incerca noante mai nude si de maro iar daca vrei sa fi indrazneata roz aprins.

| Clandestina a răspuns:

Rosu total!