| dulcikata17 a întrebat:

Ce parere aveti despre ceara film granulata? Am pielea destul de sensibila in zona intima dar vreau o metoda de lunga durata, sa mi-l smulga, am citit pe epilatPRO despre kituri de epilare dar nu stiu daca merita 170.

1 răspuns:
| Amigo27 a răspuns:

Poți să folosești epilarea cu ceara destul de buna Puneti rezervele de ceara in aparat si apasati butonul de pornire.
-Cand ceara este gata, incepeti sa o aplicati pe piele in sensul de crestere a firelor de par.
-Aplicati hartia speciala deasupra cerii si apasati-o bine, dupa care trageti cu putere benzile de hartie in sensul invers de crestere a firelor de par.
-La sfarsit, aplicati crema sau ulei dupa epilat pentru a calma si hidrata pielea.