| meDEEA_6605 a întrebat:

Ce parere aveti despre decolorarea parului cu sucul de lamaie? oare functioneaza?

Răspuns Câştigător
| tpurotpuro a răspuns:

Da, merge.Eu l-am avut foarte inchis si acum il am mult mai deschis exact cum am vrut, dar hai sa iti dau niste sfaturi pe care nu toata lumea le stie:
In functie de cat de decolorat il vrei pune apa. Daca pui putin, o sa ti-l decolorezi muuuuult, iar daca pui mai multa, o sa ti-l decolorezi mai putin.Atentie! Nu exagera cu apa! 50 grame e rea mult, iti recomand 25 grame pentru un par perfect.Si hai sa iti mai dau unul:ca sa ai un par moale si frumos, stralucitor, in sucul de lamaie cu care vrei sa te decolorezi pune vreo 15-20 miligrame de sampon si 10 miligrame de balsam; asa nu sa te mai chinui sa te piepteni si sa iti dezlipesti parul dupa decolorare + un plus de miros. Sfaturile astea au dat rezultate extraordinare la mine, si asta e doar un caz.Eu aveam parul foarte inchis, dar chestiile astea au functionat la o prietena de-a mea, cu parul mai deschis. Te pup!:*
Funda?happy

| StanculescuMaria99 a răspuns (pentru tpurotpuro):

Ti s-a decolorat din prima?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Știu de decolorare cu ceai concentrat de mușețel care are efect!
Pa, pa.

| EuSiCuMine a răspuns:

Nu merge mereu, la colega mea a mers si are parul deschis la culoare. Eu il am mai inchis si nu a mers. Incearca si afla pentru ca nu ai nimic de pierdut. Nu arde parul si nici nu despica varfurile. Mult noroc.

Sarbatori fericite

| XKidutzaa a răspuns:

Functioneaza dar nu iti recomand... ti-l decoloreaza prea mult. ti-am spus nu it recomadn dar daca vrei.eu ti-am spus eu am avut o prietena si a regretat ca a facut astatonguehappy

| mika a răspuns:

Nam mai auzit asa ceva nu stiu daca functioneazathinking
eu stiam cu frunze de nuc, stiu ca merge!

mi-ai lasat gura pungahee hee bafta!

| CMorfine a răspuns:

Tpurotpuro@,in cat timp s-a decolorat parul?

| mango_7455 a răspuns:

Eu m-am decolorat cu ceai de musetel de la plafarwinking
dar trebuie sa faci cateva luni ca sa te dekolorezi completh.
eu intr'un an m-am dekolorath la parwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru decolorarea parului poti incerca produsul profesional rusesc Color Off, de la Estel Profesional, nu contine amoniac, nu arde parul.Dar el decoloreaza DOAR PARUL VOPSIT, are si un miros puternic.Eu l- am gasit pe facebooc -Color off- decolorant pentru par fara amoniac. https://www.facebook.com/produseprofesionalerusesti/ sau la tel 0754921669.Costa 75 ron cutia