| Foarfeca a întrebat:

Ce parere aveti despre fetele de 13-14 ani pe tocuri? Adica eu as vrea sa port, dar sincer nu mi se pare ok (am 12winking. As vrea sa le port la o ocazie, banchet de exemplu dar nu mi se pare in regula sa cumpar pantofi cu toc, de piele, eleganti ca sa ii port odata in viata+ sa ajung sa fiu Quasimodo. Voi sunteti pro sau contra tocurilor?

Răspuns Câştigător
| Emma112 a răspuns:

Avand in vedere ca ai 12 ani, nu este indicat sa porti tocuri!
Ai rabdare, ai toata viata inainte...o sa poti purta tocuri mai tarziu :*
Parerea mea despre fetele de 13 ani care umbla pe tocuri e una ff proasta! Arata caraghios; eu chiar nu stiu ce e in mintea unor copii: vor sa se maturizeze si apoi se plang ca n-am avut o copilarie frumoasa oh go on

10 răspunsuri:
| Laviiiiii a răspuns:

Eu chiar nu am nici o problema atata timp cat sti sa mergi pe ele. Daca sti sa mergi pe tocuri este in regula, vei arata minunat. In schimb daca mergi ingenunchiat pe ele si nu te descurci mai bine i-ati opincute pentru ca risti sa devii penibilawinking Sper ca ti-am fost de folos. Pupiciiii :*:*

| aumih16 a răspuns:

Nu prea e in regula! isi pot rupe gatul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de parere ca incaltamintea cu toc este destinata femeilor nu copiilor happy

| HoneyCocaine a răspuns:

Daca spui ca ai 12 ani poti purta tocuri pana in 7 cm. Daca le porti la o ocazie mie mi se pare ok, daca porti cand iesi pana in fata blocului, mi se pare aiurea.

| Biuta95 a răspuns:

Sunt de acord cu raspunsul anterior, cel de mai sus happy
Eu cred ca ar fi mai comod cu sandalewinking ca sa nu ai dureri de picioare dupa aceea, sau daca nu, niste balerini. happy
Decizia iti apartine happy

| Pufulinna a răspuns:

Hey foarfeca kiss. Pai eu am 14 ani si sunt pro tocurilor. Mie una imi plac desi nu sunt eu si pantofii cu toc best friends, insa merg la ocazii speciale happy. Si dupa cum ziceai tu. pai nu e neaparat sa ii cumperi si sa ii porti o singura data. Ii poti folosii la majorate, zile de nastere pe o rochita draguta sau ceva big grin
Pusic kiss

| Mikys99 a răspuns:

Asta variaza de la persoana la persoana. Daca esti inalta, nu este neaparat nevoie sa folosesti tocuri, pentru ca esti avantajata de la natura, dar daca vrei poti sa folosesti la ocazii mai speciale precum la petreceri, zile de nastere sau majorate tocuri nu prea mari, ca altfel poti fi mai inalta decat baietii. Daca esti scunda, e bine sa folosesti tocuri de pe la 15-16 ani, insa nu in exces, pentru ca iti pot dauna sanatatii.Pantofii cu toc purtati la varste fragede pot duce la la aparitia timpurie a inesteticilor varice, de aceea e bine de purtat asa ceva dupa 16 ani.Scumpo mai bine mai asteapta un pic un pic,si dupa aia mergi cit vrei,asteapta doar un pic sa mai cresti,pentru ca de la asa virsta pe tocuri, iti strici piciorusul tau fin, si nu cred ca vrei asta, si se vad foarte tare venele, si fetele mai numesc pe fetele care au asa vene pe picioare cu** si nu cred ca vrei asta.Asa ca decizia iti apartine.Bafta si sanatate multa!

| iuliacarina a răspuns:

Eu am tot 12 ani si sincer daca as merge pe tocuri cred ca mi-as rupe gatul.Asa ca clar pana peste vreo 3-4 ani nu ma urc pe ele, prefer balerini.

| Emma112 a răspuns (pentru iuliacarina):

Bravooo in sfarsit un raspuns inteligent! =d>

| PasaXD a răspuns:

Din moment ce tie iti place, de ce iti pasa de parerea altora?! Nu lasa nimic sa te impiedice sa arati bine happy!