| ElenaMaria1 a întrebat:

Ce pasta de dinti buna pentru inalbirea dintilor imi recomandati? Folosesc una de la Colgate Advanced White parca de mai mult de 14 zile si nu prea are cine stie ce efect. Ce imi recomandati? funda.

Răspuns Câştigător
| Just4FunIE a răspuns:

Aici ai un site cu mai multe produse care ajuta la albire(eu iti recomand gel de albire pentru inceput)http://www.albirea-dintilor.com/produse.html si aici adresa de facebook unde vei gasi de asemenea pareri si sfaturi.http://www.facebook.com/pages/Albirea-Dintilor-Acasa/294571035971?ref=ts.Eu iti recomand acest lucru. Daca in caz ca nu vrei sa dai bani pe unul sau mai multe din aceste produse iti recomand un tratament la dentist si daca nici acolo nu vrei sa mergi si inima iti pofteste la ceva ce poti sa faci acasa, singura si fara multi bani iti dau un mic sfat.(am incercat si eu de cateva ori dar am lasat-o moale ca am avut gust naspa in gura in acel moment). Intr-un pahar pui niste bicarbonat si 3/4 aspirine sfaramate,le amesteci,mergi in fata ghiuvetei, iei cu periuta niste "comepozitie" si iti clatesti gura putin inainte si pe urma de speli bine bine, clatesti gura si te speli cu putina pasta de dinti pentru indepartarea gustului.Mai poti folosi sare ca pe timpuri(asta o stiu de la bunica).Iei sare si te freci cu ea pe dinti.Sper ca te-am ajutat cu ceva. Daca mai vrei sa afli una alta imi poti lasa un mesaj. Spor si mult noroc.

4 răspunsuri:
| Irina117 a răspuns:

Bună! Am o observat că de la o vreme se cuată această pastă şi pe unele e scrisă doar să impresioneze.Eu am încercat pasta de dinţi de la Amway, Glister şi am fost mulţumită. În orice caz, te poţi baza pe Colgate Advanced White, am folosit-o şi eu, dar trebuie să ai puţină răbdare...thinking

| AndreeaBanana a răspuns:

Eu una zic sa mergi pe aceeasi pasta dar sa adaugi in ea putin bicarbonat in el apoi dupa ce te clatesti cu apa calduta tai o felie de lamaie si faci un masaj gingiilor. Funda?

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute

| GreenShinyApple a răspuns:

Mi-am intrebat si eu dentistul acelasi lucru mai demult.A zis ca nu este importanta pasta cat este periajul.Si daca vrei o inalbire incearca un tratament specializat(intreaba dentistul)exista mai multe din care poti alege.Succes!:]