| HappyCandy a întrebat:

Ce pot face ca sa devin mai frumoasa?

Răspuns Câştigător
| anoni1060 a răspuns:

Pentru a deveni mai frumoasa,nu poti face nimic natural deoarece asa te-ai nascut tu.Dar, exista o gramada de modalitati artificiale pentru a,, deveni mai frumoasa".
Acestea sunt:
1.Parul:Iiti poti schimba total lookul sau sa iti vopsesti parul.Totusi,daca nu ai mai mult de 15 ani iti poti face 2-3 suvite
2.Te poti pensa sau sa iti intorci genele cu un aparat special in fiecare zi.De asemenea, iti poti revopsi sprancenele cu o culoare asemanatoare parului
3.Pentru eliminarea punctelor negre si a cosurilor poti cauta la farmacie o crema speciala-naturista care de obicei nu costa mai mult de 30 lei.Cea mai buna este credma,, Clinique exfoliating scrub gommage tonique". Aceasta a costat 35 lei dar este foarte buna.De asemenea, iti poti achizitiona de la farmacii si geluri de dus pentru o piele mai fina(baietilor le place pielea fina la o fata).
Te poti spala pe dinti cu o pasta Colgate 3D White si dupa fiecare spalare sa iti clatesti gura cu apa de gura Colgate.Cand simti nevoia poti sa folosesti si ata dentara. Tine minte! Aspectul si puritatea fetei sunt foarte importante.
4.Corpul.Daca simti ca esti mai grasuta decat unele fete poti incerca sa slabesti, dar nu foarte tare. Daca venitul parintilor tai este unul destul de mare, iti poti face abonament la sala de fitness(intre 50 si 100 lei pe luna) sau la sala Silouetthe pentru a-ti elimina grasimea sau celulita in surplus.Iti va da o piele mai ferma si mai frumoasa.( abonamentul aici este de fix 120 lei pe luna, dar intr-o luna vei slabi 4 kg si vei avea o piele mult mai frumoasa.)
Tot in privinta corpului, te poti duce la un solar pentru a te bronza(daca crezi ca esti prea alba si vrei ca la vara sa ai o piele si un corp frumos).
5. Unghiile sunt si ele foarte importante si trebuie sa le acorzi o atentie destul de mare.Pentru a arata mai natural iti poti taia unghiile si sa le dai o forma.Apoi da-le cu lac transparent si vor arata foarte frumos. Daca esti mai moderna,exista mai multe metode de a-ti,,colora" unghiile si acelea sunt:
- Primul pas este sa le dai un fond cu ce culoare vrei( albastru,rosu,roz,mov,galben, etc.)
-Apoi,umple un pahar cu apa si inmoaieti ungiile in el. Tinandu-le inauntru, ia un ac( care este imnuiat si el intr-o oja de culoare diferita de a fondului) si picteaza-ti diferite corpuri pe unghie cu ajutorul acului.
Sper ca ti-am fost de ajutor si, de asemenea sper ca o sa imi rasplatesti eforul si timpul care ti l-am acordat cu o funditalove struck
paa!

22 răspunsuri:
| BeautyTeacher a răspuns:

Da-mi pls un mesaj cu cati ani ai si te pot ajuta eu sunt specialista:*

| ioanaioana a răspuns:

Fiecare persoana e frumoasa in felul lui

| Firefly a răspuns:

Fiecare femeie e frumoasa in felul ei.Fiecare are niste atuuri pe care ar trebui sa le invete sa le puna in valoare.Descopera atuurile tale si pune-le in evidenta.

| andreea_4538 a răspuns:

Cred ca oricum esti frumoasa. Toti oamenii sunt frumosi in felul lor. Nu trebuie sa faci altceva decat sa fii tu, sa fii naturala si atunci vei fi cea mai frumoasahappy. iar daca vrei si un sfat legat de partea estetica, atunci cea mai buna solutie ar fi sa te ingrijesti: pielea fina o poti obtine foarte usor prin aplicarea la o saptamana a unui scrub facut din zat de cafea si ulei de masline, si folosirea regulata a lotiunilor de corp, unghiile ai grija sa fie tot tp ingrijite, fie ca sunt lungi sau scurte, incearca sa nu te machiezi strident, adopta nuante cat mai apropiate de cea a pielii, la fel si rujul cat mai natural, sau chiar gloss transparent, iar pentru un strop de prospetime poti aplica putin blush in obrajiori. Incearca sa adopti o tinuta cat mai feminina, poarta rochite, blugii asorteaza-i le fel cu o bluzita cat mai feminina, colorata; in cazul in care nu poti purta tocuri, poti purta balerini care sunt foarte kinky. Te pup si la cat mai multa frumusete!

| Mihaela_8091 a răspuns:

Daca esti din Suceava, fa-mi mie o vizita si vei fi alta!

| Doo a răspuns:

Bine,toata lumea iti spune frumosul pe interior, dar stiu ca nu vrei raspunsul astawinking(desi conteaza si asta).Pai poti incepe prin a folosi fond de ten, sau pudra(alege-l cu o nuanta mai deschisa ca pielea ta). Penseaza-te(dar nu exagerat.Este de ajuns sa smulgi firele rebele si sa le dai o forma.-de preferat la un salon-costa in jur de 5 lei.Fiecare are un avantaj facial,poate ca ai ochi frumosi(atunci ar trebui sa folosesti un creion de ochi negru sau maro si pe pleoapa sa iti dai cu un fard maroniu,care sa nu iasa in evidenta,ci sa scoata ochiul in evidenta,iar pe gene iti poti aplica rimel.Buzele le poti da cu o culoare apropiata de cea a pielii,roz piersica,ceva care sa nu le scoata de loc in evidenta,lasand ochii pe primul loc.)Daca au buze frumoase,este suficient sa folosesti pentru ochi un creion si rimel,iar pe buze sa te dai cu un ruj cu o culoare mai plina(depinde si ce varsta ai,nu trebuie sa arati ridicol). Daca ai o talie de invidiat incearca sa porti camasi largi, dar stranse pe talie, in culori deschise cu blugi skinny. Daca esti inalta-sau nu neaparat-poarta pantaloni cu talie pana sub sani-vei parea mai inalta si mai silueta.Si tine minte frumusetea fizica e intr-adevar foarte importanta pentru o femeie, dar nu este pe primul loc.

| mefree2fly a răspuns:

Sa iti pui in evidenta calitatile. A fi frumoasa nu inseamna numai faptul de a te machia si te aranja,are un rol si asta,dar, mai mult conteaza calitatile, si felul tau de a fi. Ca sa fi mai frumoasa incearca sa fi mai buna, sa iti pui in evidenta calitatile si sa fii tu, sa nu copiezi niciodata pe nimeni! happy

| Adinuzza1 a răspuns:

Sa apelezi la operatiile estetice
tu ce crezi ca poti face sa devii mai frumoasa? confused

| butterflyeffect0000 a răspuns:

Daca te duci undeva sa te machezi, sa te imbraci la moda sau cool.
Dar cel mai bine raspuns ar fi acesta :
Fii tu insati! Nu ai nevoie de frumusete exterioara ci de frumusete interioara.

| anoni1060 a răspuns:

Ms ffff mult pentru funda

| remus a răspuns:

Frumusetea este nativa... nu artificiala, fiecare suntem frumosi-e in felul nostru, fii linistita ca este cineva care te admira asa cum esti.

| iKatherin a răspuns:

Trebuie să te simţi tu frumoasă! Orice persoană e frumoasă în felul ei, lui. Chiar dacă tu ai fi frumoasă dar nu te-ai simţi nici alţi n-o să te vadă. Dacă tu te simţi frumoasă şi alţi vor simţi la fel.

| TheSpecialOne a răspuns:

Sa te sinucizi.

| ღϨpɘcίαɭḞɘɘɭίηḡsღ a răspuns:

Schimbati look`ul...
Daca ai par lung fa-ti freza cu par mai scurt.
Dca esti blonda vopsestete bruneta.
Machiaza`te.
Fa-ti manichiura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si prin comportanment te numesti frumoasa.sa stii ca unui baiat nu ii pasa doar cum te imbraci cum te machiezi cu arata-i ci si cei 7 ani de aksa si comportamentul etc.winking acum cum crezi tuh. funda?:X:*

| KryssyKryss a răspuns (pentru anonim_4396):

Oricum iti dau dreptate dar pune tu o fata nasol imbracata si urata dar cu o personalitate incredibila si foarte placuta si o fata frumoasa bine imbracata si cu o personalitate sa zicem de lasa de dorit.Bun, acum ia un baiat asa...care nu le cunoaste nu le-a vazut in viata lui si vezi pe care o alege.Aspectul fizic conteaza enorm! Desigur si cel moral dar pana sa ajungem la cel moral...

| dana24 a răspuns:

Trebuie sa iti descoperi calitatile.cea mai importanta ii frumusetea interioara, comportamentul etc. frumusetea exterioara nu conteaza foarte mult.de ce sa iti strici frumusetea exterioara pe care Dumnezeu ti-a daruit`o? fiecare e frumos in felul lui, si, cine te place, te place asa cum esti:*winking Sper ca te-am ajutathappy:*

| CryBaby a răspuns:

Te înțeleg perfect...
Gândește-te că într-o zi să ai banii tăi și îți vei putea face operații estetice.

| Noname193 a răspuns:

Maii` imp0rtanta este Frumusetea interioara.
Poti sa fi frumoasa daca esti o persoana rece...
Parerea mea big grin

| alexandraind_7100 a răspuns:

Pai poti sa te piepteni sa-ti faci o coafura foarte frumoasa sa te machiezi sa fii mai frumos imbracata cam atat daca vrei mai frumoasa in sens fizic atunci nu stiu

| KOSMYN_9616 a răspuns:

Nu stiu d'astea! dar fiecare are frumusetea ei

| Prajiturica2cool a răspuns:

Pai trebuie sa faci sport sa te in grijejti totuși sa mănanci sănătos si altelehappy