| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac pentru a-mi regenera parul?

Răspuns Câştigător
| miriam a răspuns:

Am raspuns pentru aceasta intrebare lui "onlyme"

6 răspunsuri:
doiny
| doiny a răspuns:

Eu folosesc o crema pentru regenerarea parului de la amway si sunt foarte multumita de ea.
http://www.naturaplant.ro/forum/topic.php?start=0&id_topic=1927
http://sanatate.adore.ro/? p=615

| blabla a răspuns:

Eu iti recomand o masca de par preparata acasa! nu ai nevoie decat de 2 galbenusuri de ou, cateva picaturi de ulei de masline, le amesteci bine cu putin lapte iar in final obtii o crema! o aplici pe parul umed si o lasi sa actioneze 30 de minute! cu timpul vei observa rezultatele! infuzie din 50 g frunze maruntite peste care se toarna un litru de apa clocotita; se lasa acoperita 20-25 de minute; se strecoara. Cu solutia obtinuta se uda bine parul, dupa ce in prealabil a fost spalat cu sapun si limpezit, intareste radacina firului de par, stimuleaza regenerarea lui si capata reflexe brune.

| jolie_3446 a răspuns:

Iti dai cu ulei de ricin.

| Selena a răspuns:

Incearca sa iti faci o masca inainte sa te speli pe cap cu un galbenus de ou, cateva picaturi de ulei de ricin, o lingura de ulei de masline si putina miere. Aplici amestecul pe cap, il tii jumatate de ora si apoi te speli pe cap normal, vor veni si rezultatele!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tunzi varfurile

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sau poti folosi creme speciale pentru regenerare, dar cel mai important este sa ai grija de el mereu nu numai in ultimul stadiu cand este mai greu; rezultatele se vor vedea dar iti trebuie timp si rabdare asa ca foloseste un produs pe o perioada mai indelungata ca sa poti avea rezultate.