| BlackBVB a întrebat:

Cum imi pot regenera parul fara sa il tund? big grin

Răspuns Câştigător
| Okkultist a răspuns:

Sigur, iti voi spune happy
Prin diferite uleiuri, si tratamente NATURALE, sa nu vad ca ei prosti facute de doctorii smecheri sa ia banii.
Tatal meu e doctor, dar nu l-am auzit o data fiind de acord cu pastilele si nebunellile astea, sau tot felul de chesti pentru regererarea parului, deci exclude.
Asa, este important sa ai o alimentatie bogata in vitamine asta cred ca sti happy
Uleiul de argan este foarte bun, il gasesti la plafar, iti masezi scalpul cu ulei, parul si-l lasi sa actioneze 2 ore sau pana dimineata. Acopera-l cu un material, eventual bumbac, sa nu murdaresti fetele de perna.
Uleiul de argan era foarte folosit de vechii egipteni (sunt de religie dinasta), la mumificari cat si impotriva razelor soarelui. Era numit si:,, Aurul desertului".
Faci asta de doua ori pe saptamana, incet incet ar trebui sa ajute, iti hraneste parul si mai mult ii da si o stalucire foarte frumoasa, ar fi mult sa vorbesc de fiecare ulei, chestia este ca toate sunt magice si ajuta la sanatate.
Daca totusi cel de argan ti-se pare cam greu de obtinut poti incerca cu uleiul de MASLINE, il aplici pe par si procedezi la fel, este bun petru unghii etc. Este denumit si aurul lichid, maslinele/uleiul de masline fiind foarte, foarte apreciat in Egipt din cauza propietatiilor sale uimitoare pentru piele si par.
Eu am adaugat in sampon putin ulei de masline, asa mereu cand ma spal am un + de bine.
Mai este si uleiul de ricin, la fel, foarte bun pentru regenerarea parului, procedezi la fel.
Parerea mea este ca cel mai bun, si usor de obtinut este cel de amsline, cauta unul de calitate si foloseste-l.
Chestia cu tunsul, este demonstrat ca nu ajuta mereu, ar ajuta deoarece circulatia se imbunatateste datorita diversiilor factori o data ce esti 0 sau tuns/a mai scurt. De exemplu eu m-am tuns 0, super tare laughing

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cu maioneza de casa =) serios.
sau cu keratina lichida.

| Okkultist a răspuns:

Iti recomand uleiul de masline, hraneste firul de par, si in aceelasi timp doar, DOAR daca ai posibilitatea sa ei si putin din varfuri. Uleiul de masline este foarte bun pentru pelea capului, si te va ajuta sa-l regererezi. Nu cumpara lucruri menite sa-ti faca par si dupa sa-ti dea matreata. Alea sunt niste prosti, fi sigura de ce-ti spun, majoritatea medicamentelor au efecte secundare in timp, corpul uman nu e facut sa pui pe el sampoane chimice. Corpul umane este facut din natura, deci din natura suntem creeati tot acolo ne intoarcem si tot de acolo ne vindecam sau ne ajutam. Poti sa-ti masezi zilnic 5 minute dimineata si 5 minute seara scalpul, tare bineanteles. (Minim 5 minute) poti si 10. Cu ulei de amsline, sau si fara. Daca totusi doresti sa cumperi ceva, iti recomand DOAR plafarul, si chestii care sa fie naturale, sa iti dai seama de asa ceva, repet mare aprte din produsele din farmacii sunt menite sa scoata banul. Iti zic ca problema asta cu regenerarea este o problema pentru uni, crede-ma foloseste tot ce e natural, mananca 2 linguri de ulei pe zi, ajuta la sanatate, bine din alimente sa ai zilnic 2 linguri. Bineanteles te va ajuta si cu parul. Sper din tot sufletul ca te-am ajutat happy si sper sa ma ti la curent cu evolutia, daca nu merge desi e imposibil, imi poti trimite un mesaj. Asta cam dupa o luna dupa practica bineanteles. xD Success, mult noroc, astept sa-mi spui pe viitor cum merge. Ps pti citi pe google despre propietatiile miraculoase ale uleiului de masline/aurul lichid. happy xD

| horansgang a răspuns:

Sunt multe şampoane bune şi de calitate. ţi-aş recomanda şi mască dacă e chiar atât de despicat.

| criskiss50 a răspuns:

Ai tras ceva pe nas?

| AleXa1997 a răspuns:

Baga-l in priza.