| mariakitty a întrebat:

Ce sa fac sa slabesc am aproape 12 ani si 58 de kg si 1.63 inaltime.

8 răspunsuri:
| GabrielCIG a răspuns:

Incearca sa faci sport.
Eu am slabit ~12 kg din jogging fara dieta
Apoi am tinut dieta si mi-am mentinut greutatea. (Dieta a constat in reducerea mancarii)- adica nu din 3 mese faci una, doar ca reduci la fiecare masa cantitatea de mancare si numai mananci nimic dupa 18:00 (fara dulciuri, suc)
Bafta

| iiPuffy a răspuns:

Paii...Poti face mult sport..Eu am 10 ani si 35 de kg

| Bumtzi a răspuns:

In primul rand, alimentatia: Fara cartofi prajiti, paste, dulciuri, etc. In al doilea rand sport, ori te duci la un fitness ceva ( cu instructor, gasesti pe acolo, la sala ) ori te apuci frumos si alergi in jurul blocului/casei cateva ture de vreo 3-4-5 ori pe zi + mai iesi cu prieteni mai joci un fotbal, tenis ceva. Sau poti sa te duci la bazin sa inoti sau sa faci plimbari in weekend-uri pe munti ( sa mergi pe jos, important... ) happy

| Bogdan_Rares_1980 a răspuns:

Nu mai mananci paine

| qBoga a răspuns:

Simplu.apucate de metin laughing stiu ca este ciudat dar vei vedea ca acest joc creeaza depedenta, te vei gandi numai la metin si iti vei strica pofta de mancare eu asa am slabit rolling on the floor

| Bumtzi a răspuns (pentru qBoga):

Omg laughing rolling on the floor Hai ca a fost buna asta laughing

| qBoga a răspuns (pentru Bumtzi):

rolling on the floor laughing))))))

| sandra99 a răspuns:

Multa munca,faci sport, reduci meniul, mananci ct mai multe fructe si legume, iti recomand sa nu flosesti tot felul de produse pentru a slabi pentru ca sunt numai porcari cancerigene, in plus daca faci cat mai mult sport cu atat mai mult vei avea o sanatate excelenta.