| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani, in octombrie fac 15. Am 46KG, inaltime 1.63. E normal sau trebuie sa slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu trebuie sa slabesti, esti aproape de greutatea ideala.

7 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

E normal, nu trebuie deloc sa slabesti.Poate.sa mai pui cateva kg.Sanatate!

| sierra1 a răspuns:

Trimite un link către o poză (FB), ne uitam cu toții și vorbim după. Cifrele nu ajung!

| Xenow a răspuns (pentru sierra1):

De ce asi Trimite poze unor persone pe care Nu le cunosc?

| sierra1 a răspuns (pentru Xenow):

"fac 15 Am 46KG Inaltime1.63 E Normal sau Trebuie sa slabesc?"

- e normal să întrebi niște necunoscuți și să aștepți răspunsuri pertinente fără să știe (necunoscuții) cu cine au de a face?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

NU trebuie sa slabesti!

| AlexDarius3 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te mai ingrasi, cand aveam inaltimea ta aveam 58 de Kg.

| IuliaAna23 a răspuns:

Sa slăbești? In niciun caz. Ar trebui sa ai in jur de 53 de kg.