| Dyia67 a întrebat:

Ce sa folosesc înainte și după epilare sa nu apăra coșuri bubițe

13 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Un whisky cu gheață ca Băse laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai mai întrebat asta și ți s-a răspuns.

| Nirvanaaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiam eu ca mi se parea cunoscuta întrebarea laughing.

| Editocroci a răspuns:

Eu folosesc ulei de măsline înainte de epilare şi cremă de gălbenele după epilare.

| RxTx a răspuns (pentru Editocroci):

Am facut in urma cu 15 ani o scoala postliceală de asistent medical si am învățat că pe pielea sensibilă nu trebuie sa dai niciodată cu uleiuri sau grăsimi pentru ca pielea se repară doar cu ajutorul oxigenului

| Editocroci a răspuns (pentru RxTx):

Eu una ştiu că uleiul de măsline e bun pentru piele.

| Dyia67 explică (pentru Editocroci):

Și cum îl folosești înainte?

| Editocroci a răspuns (pentru Dyia67):

Te dai pe piele cu el şi aştepți 10 minute sa intre in piele. Apoi te epilezi şi faci duş. Simplu.

| RxTx a răspuns (pentru Editocroci):

Nu.ai prinde ceara
Cum sa se epileze cu ceara
Cand ceara nu se mai lipește de fieele de par date cu ulei

| Editocroci a răspuns (pentru RxTx):

Eu folosesc aparat de ras nu ceară.

| arabella984 a răspuns:

Eu înainte de epilare folosesc un scrub (eu l-am achiziționat din DM dar îl poți face și acasă cu zahăr sau cafea și gel de dus) apoi mă epilez (pe picioare folosesc lama iar pe mâini ceară) iar apoi o crema hidratanta (folosesc cerave și mă împac foarte bine cu ea) poate funcționează acești pași și în cazul tău, este foarte importantă exfolierea pielii înainte de a te epila și hidratarea apoi

| TheoRose27 a răspuns:

Buna lasa mi un mesaj la Alina.chelu60@yahoo.ro si ati voi da detalii despre câteva produse ieftine si bune