| iuliana04 a întrebat:

Ce sa-i daruiesc prietenei mele celei mai bune de sarbatorile de iarna? ce o sa-i daruiti voi a voastre?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adesea, te gandesti cu teama ca nu ai nici cea mai vaga idee ce sa le cumperi prietenilor tai. Ai sentimentul ca, de-a lungul anilor, ai epuizat toate sugestiile de cadouri sau ca nu iti permiti, din punct de vedere financiar, sa cumperi exact ceea ce stii ca isi doresc acestia. Ce este de facut in astfel de situatii?

Ei bine, eu vin in ajutorul tau! Iti ofer mai multe sugestii de cadouri pentru prietenii tai, in speranta ca te voi inspira sa le oferi un dar deosebit de Craciun!

Femei:
carte
cutie de bijuterii
accesorii (inel, bratara, cerceri sau un set de bijuterii)
fotografie inramata
album foto
cutie din lemn
obiecte vestimentare (bluza, tricou, pulover)
tricou personalizat
cana personalizata
decoratiuni de Craciun (globuri, coronita impodobita)
cos cu bunatati pentru Craciun
delicatese (cutii frumos ambalate cu prajituri, fursecuri sau bomboane)
aparat foto digital
trusa de machiaj
parfum
ceas de mana
MP3 player
CD-uri audio cu muzica preferata
esarfa
set caciula, fular, manusi
jucarie haioasa din plus
obiecte de decor (lumanarele, set aromoterapie, tablou pentru bucatarie, clepsidra, pernute decorative cu imprimeuri specifice sarbatorilor de iarna)
set farfurii sau tacamuri personalizate pentru Craciun
voucher la magazinul de cosmetice preferat
abonament la o sala de fitness
tratament complet la un centru spa sau la un salon de infrumusetare
bilet la concertul artistului preferat
ghiveci cu plante decorative

Barbati:
carte
obiecte vestimentare (bluza, tricou, pulover, hanorac, camasa)
curea
tricou personalizat
cana personalizata
memory stick de capacitate mare
MP3 sau MP4 player
casti pentru MP3 sau MP4 player
CD-uri audio cu muzica preferata
aparat foto digital
album foto
parfum, apa de toaleta sau aftershave
minge de baschet sau de fotbal
racheta de tenis
palete ping-pong
bilet la concertul artistului preferat
abonament la o sala de forta
bilet la meciul echipei preferate
sticla de vin sau whisky de colectie si suport pentru sticla sau cutie metalica
ceas
set caciula, fular, manusi
jocul preferat
portofel
port card
periferice pentru computer (mouse, tastatura)
GPS
web cam
accesorii pentru laptop (geanta, camera optica, mouse, keypad extern)

Bye Bye

5 răspunsuri:
| SuperGirl8 a răspuns:

O caciulita de Mos Craciunitaa`smug

| Foxxi a răspuns:

Ai putea sa ii dai un parfum, ursulet de plus, sau ceva facut chiar de tine, daca ai indemanarea necesarahappy

| OmuVerde a răspuns:

Impresioneaz-o cu un cadou ecologic de la Greenpeace Romania http://www.greenpeace.org/romania/shop pixuri din hartie reciclata, semne de carte cu vapoarele Greenpeace, brelocuri, tricouri sireturi personalizate :-) Plus ca pentru orice comanda de la Greenpeace primesti stickere gratuit si calendare de buzunar pe 2011. eu asta voi darui

| AnNyşK a răspuns:

Pai depinde... poti sa ii daruiesti ceva simbolic(ornamente de craciun...etc)astea ar fi indikte pentru ca totusi e Craciun nu e o zi oarecare sau onomastik ca sa ii dai bijuterii etc. (parerea mea )

| PitR a răspuns:

Ce zici de ceva religios, in ton cu sarbatoarea craciunului? dar numai daca stii ca ii place. https://icoanedeargint.ro/