| Gabriela2 a întrebat:

Ce sampon folositi? Eu am incercat destul de multe si nu am fost multumita de niciunulstraight face(L'oreal, Clear, Nivea 2 in 1, Nivea sensitive-il folosesc in momentul de fata si mi se ingrasa parul la 2 zile(la radacina este uns, dar varfurile nu au nimic). M-ar interesa yb sampon bun, de la care nu mi se ingrase parul si sa nu fac matreata.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| SummerR a răspuns:

Incearca GEROVITAL PLANT TRATAMENT - SAMPON SEBUM CONTROL. Eu nu am aceasta problema dar o prietena de-a mea are. Se vede diferenta de la prima spalare. Cel putin in cazul ei s-a vazut! Sper ca te-am ajutat!

11 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Un lucru iti spun: foloseste orice sampon din lume numai head & shoulders nu. Deoarece iti cade parul de la el. Eu folosesc garnier naturals cu ulei de avocado si unt de karite si sunt foarte multumita. De asemenea si garnier naturals cu drojdie de bere si rodie imi place foarte mult si aceste sampoane nu ingrasa parul insa pentru. a scapa de matreata si par gras iti recomand metoda mea pe care am incercat'o si a dat rezultate: Te speli la prima samponare cu clear(nu conteaza de care numai clear sa fie) apoi la a doua samponare folosesti herbal essences pe albastru si balsam, garnier naturals cu merisor si ulei de argan. Stiu ca poate suna ciudat dar chiar functionaza si iti recomand(te speli de 2 ori pe saptamana pe cap).

| ikram a răspuns:

Iti recomand Samponul Hegron http://atshopping.ro/product.php?id_product=124

| mona a răspuns:

In situatia asta sunt si eu, momentan folosesc un sampon de la garnier de care nu sunt multumita, ma gandesc sa incerc ceva aparut nou de la pantene

| iFollowRivers a răspuns:

Incearca Geroviral pentru exccesul de sebum

| betsy a răspuns:

Eu folosesc "Schauma" de la un timp, si nu mai am proleme de genul acesta!

| Bianca123 a răspuns:

Hand and shoulder e cel mai bun...parerea meawinking

| Gabriela2 explică:

Un*

| OliviaLowe a răspuns:

Eu folosesc Dercos de la Vichy...vine in mai multe variante: pentru par uscat, gras, impotriva matretii, impotriva caderii parului.Il gasesti in farmacii.

| valeria4u a răspuns:

NU mai folosi aceste sampoane! Toate fac parul gras si matreata! Am avut si eu problemele asteabig grin si am folosit Wash&Go sau Head&Shoulders.Stiu ca ustura la ochi, dar daca vrei sa ai parul frumos cu asta trebuie sa te dai. Daca nu functioneaza, te poti duce la farmacie sa iti cumperi FIOLE pentru par (tratament) pentru par... Succes la scaparea de matreata!big grin Sti zicala:,, Baba sufera la frumusete!"

| AlexUnder200 a răspuns:

Wash and go este genial incearca

| Amira211 a răspuns:

Am fost si eu in situatia asta si am gasit un sampon Nivea Pure Repair, apoi te dai cu un balsam tot de la Nivea(depinde de par).Mie imi functioneaza dar niciodata sa nu te dai cu sampon 2 in 1!