| ARF a întrebat:

Ce sampon imi recomandati? Am parul foarte gras. Ma spal intr-o zi, iar peste 2 zile arata de parca nu m-as fi spalat de o luna. Vreau sa mentionez ca am folosit O TONA de samponuri pentru par gras, dar nici un rezultat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Sebum control sampon tratament de la Gerovital Plant si Sebum control tot de la Gerovital Plant.
Te pup!

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Incearca samponul de urzica si sulf

| stlucian a răspuns:

Fara samponuri!
Foloseste sapun cu sulf(il gasesti in farmacii).
E drept ca nu miroase bine dar dupa spalare un balsam e ok.Intr-o saptamana (folosind la doua, trei zile)vei vedea efectul. Clatire bine cu multa apa dupa folosirea sapunului.
Multa sanatate si un par la fel de sanatos. thumbs up

| Niiiicu a răspuns:

Eu folosesc clear

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la Phyto sampon tratament pentru par gras, e pe baza de multe plante sau bioderma nod ceva. Ca sa mai amani spalarea poti folosi sampon uscat, balea ala verde, il gasesti in dm.

| NesquikDuoSpecial a răspuns:

Heei, salut! :*
Stiu ca ai acordat deja funda dar tot vreau sa iti răspund. Lucrurile recomandate de ingerinfrant sunt ok, dar nu pe termen lung. Eu am parul foarte gras, puțina matreata. Fa ca mine si părul va fi mai sănătos si mai echilibrat. Comanda-ti de pe iHerb (e din America un site, comanda vine in 2-3 saptamâni) samponul hidratant cu Aloe Vera (scalpul produce sebum pentru ca se simte uscat si de asta se îngrasa, dar daca il hidrateaza corespunzător, atat pe dinauntru cat si pe dinafara, după vreo 10 spălari vezi rezultate vizibile. Samponul e cu Aleo Vera, are 532 ml, miroase plăcut. E 15-20 lei. Succes

| lumy4u a răspuns:

Daca te vopsesti o culoare deschisa sau te decolorezi scapi pentru totdeauna de par gras