| NutellaIsMyDrug a întrebat:

Ce sampon imi recomantati? Parul meu are mai multe probleme uneori il am gras, alteori uscat, iar in ultima vreme am inceput sa fac si matreata:-s

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna, si eu am avut problema asta, si m-am dus la farmacie[pentru ca de mult vroiam sa imi schimb samponul pentru ca cele din comert au detergent si cam de aceea se ingrasa parul sau te manaca scalpul] si i-am zis problema iar aceea doamna mi-a recomandat sampon de la himalaya [herbals] pentru par gras, si e destul de bun si nici nu cost chiar atat de scump 16, 67 lei, si inca ceva, sa te dai cu balsam doar pe varfuri, si sa te speli pe cap cu apa destul de calduta nu fierbinte pentru ca deranjeaza scalpul si produce sebum (care ingrasa parul). iar matreata face parte tot din aceeasi categorie, samponul care il folosesti iti irita scalpul..., te sfatuiesc sa te duci la farmacie si sa iti spui problema, ele se pricep mai bine.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Încearcă din gama Farmec și șamponul cât și balsamul!
Pa, pa.

| CarmenR a răspuns:

Poate nu este nevoie neaparata de alt sampon. De ce nu incerci o solutie alternativa? http://www.fete24.info/uleiul-de-masline-prietenul-parului-nostru/

| Sapphire a răspuns:

Iti recomand Clear. Iti lasa parul foarte matasos de nici nu vei mai avea nevoie de balsam si in plus te scapa si de matreata. Este foarte bun dupa parerea mea. Acum depinde de parul fiecaruia. Mie spre exemplu Herbal Essences mi-a facut intr-adevar parul stralucitor (cel verde), dar in schimb m-am ales cu matreata si nici acum nu am scapat de ea.
Totusi, cel mai bine ar fi sa te duci la un dermatolog sa iti recomande el ce e mai bine pentru tipul de par pe care il ai. happy

| ciucalataaerata a răspuns:

Nizoral este foarte bun, pretul nu este insa studentesc... dar merita!
sau
Incearca heden sholders sau cleare sigur reusesti
sau
Ai putea folosi dupa ce te speli cu samponul tau (oricare) date cu balsam elseve doar pe lungimea parului si o sa-ti faca perul super catifelat si cu volum.

Incearca un sampon medicinal. si eu am avut problema asta. am folosit Mediket Ictano vreo 4 luni si numai am probleme. sc acolo pe el cum trebuie sa il folosesti. sincer la mine s-au vazut rezultate numai dupa vreo 2 luni.

sau
syoss
Garnier naturals
Sensiblue
Sampon Hegron Iedere Dag http://www.atshopping.ro/product.php?id_product=124

Sunt multe si bune... dar nu toate isi vor face efectul pe parul tau...pentru ca fiecare fata are o textura a parului diferita!
bafta:D

| Isabellaღ a răspuns:

Cel mai bun dupa parerea mea e ELSEVE.Imi face parul minunat happy

| Hadley a răspuns:

Eu folosesc Herbal Essences si nu am matreata si nici parul gras...Este un sampon bun si miroase si binelove struck