| viki16 a întrebat:

Ce se intampla daca imi exfoliez tenul in fiecare zi

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu trebuie să distrugi Ph-ul pielii, de 2-3 ori pe săptămână este suficient.
Pa, pa.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Posibil sa te iriti sau sa iti apara ceva pete, nu e bine sa o faci zilnic

| măcheamăăăî a răspuns:

Nu e ok de loc. Fata ta o sa aiba tendinta sa secrete mai mult sebum pentru ca are nevoie de hidratare.E bine sa exfoliezi tenul doar 1 data pe saptamana. happy

| pietrean a răspuns:

Exfoliere,inseamna indepartarea celulelor moarte de pe fata. Intr-o zi,nu mor atatea celule ca sa le exfoliezi,asa ca, risti sa faci iritatii, eczeme, ti se inroseste pielea, poti face infectii...

| andap a răspuns:

Din punctul meu de vedere, ar trebui sa iti exfoliezi tenul de maxim 2 ori pe saptamana, exfolierea =indepartarea celulelor moarte si deschiderea porilor(cred), deci nu cred ca trebuie sa exagerezi.recomandat ar fi ca dupa exfoliere sa utilizezi si o crema hidratanta...