| Saskesai a întrebat:

Ce vopsea sau nu stiu gel orice care poate sa îmi facă parul total gri, după decolorare sau chiar și pentru întreținere. Am folosit de toate vopsele, șampoane, balsame toate prostiile și pur și simplu nu se face gri. Eu sunt decolorata și deja am așa un gri-alb prin par dar mi-au crescut radacinile așa ca le-am decolorat și rămân galbene orice le-as face. Ma rog, ce produse îmi recomandați, nu contează prețul, sa fie bune și sa își facă treaba

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Parul gri se poate obtine numai dupa o decolorarea in prealabil si apoi vopsirea parului, cu vopsea gri.
Dat fiind procesul foarte complex si delicat, este indicat ca procedura sa o faca un profesionist, altfel ai sansele cele mai mari sa nu-ti iasa perfect, iar o repetare a procesului, duce automat la ardearea parului.
Normal ca radacinile iti raman galbene, pentru ca nu esti profesionista si nu stii ce trebuie sa faci ca sa iasa culoarea perfecta. Acasa nu poti obtine ceea ce vrei, ca produsele din comert nu sunt performante.
Ai nevoie sa mergi la un cabinet de coafor, ca sa fii decolorata si vopsita cu produsele lor, de inalta calitate si performanta.

| darrio2007 a răspuns:

La cate vopsele zici ca ai folosit, nu m-ar mira ca peste cativa ani sa-ti iei o perucă.

| Saskesai explică (pentru darrio2007):

Stai calm ca nu are nici o treaba vopselele de acum cu parul mai ales ca vopselele nu conțin amoniac, erau naturale + parul se regenerează in timp, nu mai credeți toate prostiile

| Saskesai explică (pentru Violleta2022):

Am fost de multe ori la salon, nu fac absolut nimic special, de asta as prefera eu sa îmi fac acasă,

| darrio2007 a răspuns (pentru Saskesai):

Eu sunt calm, ca nu eu ma vopsesc cu toate vopselele „naturale".

| Violleta2022 a răspuns (pentru Saskesai):

Schimba salonul, cauata unul bun.
Acasa nu ai cum sa-ti faci ceva foarte bun, pentru ca produsele din comert nu sunt profesioniste, fiind slabute, din cauza concetratiei mici de substante chimice, care la comertul larg, se baga putin, ca omul sa nu-si bage in ochi si sa orbeasca, s-au sa-si arda scalpul.