| Ally a întrebat:

Ceaiul de musetel e bun pentru cosuri? cum trebuie procedat? Ms

10 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Da, este bun, însă eu îți recomand unguent de gălbenele și/sau tinctură de propolis pentru coșuri/acnee.
Baftă!

| iulikka a răspuns:

Simplu, faci o oala cu, ceai si bagi fata in ea si pui un prosop peste cap, pentru ca vapori din ceai sa-ti intre in pori. Sau pui putin ceai pe o bucata de vata si incepi sa tamponezi zona unde ai cosuri.

| AllysaDeea a răspuns:

Inhaleaza aburul! sigur va merge... fundita plizz

| Traian a răspuns:

Iti dai cu el pe fata de 2 ori pe zi.

| cryna a răspuns:

Ceaiul de musetel are multe intrebuintari.eu stiam ca e bun pentru sinuzita.pentru cosuri probabil ca trebuie sa te clatesti cu ceai, oricum rau nu iti poate facewinking

| KyssOana a răspuns:

Ceaiul de musetele se introduce in cada cu apa si apoi intri si stai pana se raceste apa sau poti face compresehappyasa am facut si eu

| Ally explică:

Tinctura de muguri de plop este buna?

| onlymistery a răspuns:

Ceaiul de musetel este bunicel. Insa cel mai bun este cel de galbenele.
Mai intai pune apa la fiert intr-un ibric. Dupa aceea pune 2 pliculete de ceai de galbenele. Cand ceaiul este caldut spalate cu el pe fata, iar cu pliculetele maseaza-te usor. Dupa ce ai terminat, tamponeazate cu un prosop.

| CeaCuMasca a răspuns:

Da, e foarte bun. Il pui la clocotit si apoi cand scoate aburi iti pui un prosop pe cap astfel incat sa nu iasa aburii afara, si stai cu capul deasupra ceaiului cam la 10-15 cm. Astepti vreo 10 minute pana ce nu mai scoate aburi si apoi ai fata curata si fina. Si poti sa si inspiri aburii pentru ca sunt foaarte sanatosi.

| Biiiby a răspuns:

Da este bun trebuie tambounat cu o carpabig grin