| Buburuzăăăă a întrebat:

Ce as putea sa fac sa scap de niste mici cosuri ( bubite) fara sa cumpar ceva. am auzit ca ceaiul de musetel este bun e adevarat? ofer fundii [ :X ]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la farmacie și cere ceva acolo, nu sunt așa de scumpe.
Pa, pa.

| Simplu876 a răspuns:

Mie mise pare mai bun ceaiul de musetel

| Buburuzăăăă explică (pentru Simplu876):

Ok, am sa le incerc pe amandoua si am sa va spun happy mersi oricum

| Simplu876 a răspuns (pentru Buburuzăăăă):

Npkwinking

| sellingasses a răspuns:

Da...este bun, dar nu la fel de bun ca bicarbonatul de sodiu :3 el actioneaza mai rapid, la musetel trebuie sa astepti ceva.
Amesteca bicarbonatul cu putina apa, amesteci si aplica acea "masca" pe fata timp de 15 minute, dupa aia clateste cu apa calda si voilla! :3

| Buburuzăăăă explică (pentru sellingasses):

Sigur merge ca sa nu am mai multe dupa sau ceva de genu ai incercat?

| sellingasses a răspuns:

Eu momentan nu am incercat pentru ca tot uit sa-i spun mamei sa-mi cumpere niste bicarbonat laughing normal ca merge! O prietena de-a mea a incercat si a fost foarte multumita

| dyaangelcaster a răspuns:

Am incercat cu usturoi si ti le mai usuca